| Kenley a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor...

Azi dimineata trebuia sa plec la Buzau intr-un fel de excurie gratuita in care trebuia cu orice pret sa merg. Deja profesoara mea s-a suparat ca nu am venit. Si m-am certat cu parintii mei din nimic. Parca erau porniti pe mine. Poate si eu sunt vinovata. Am tipat la ei...Si nu m-au mai lasat sa merg. Am intrat in casa si am inceput sa spun multe lucruri grele mamei care m-ar fi durut si pe mine daca le-asi fi auzit. Abia acum am realizat ce am facut. Ma simt groaznic. Profesoara mea e foarte suparata pe mine pentru ca ii promisesem ca vin; dar si mai tare ma doare faptul ca parintii mei sunt foarte suparati pe mine. Nu stiu ce sa fac. Acum sunt inchisa in camera. Abia acum am realizat ce am facut. Ce sa fac? Ma simt oribil...

Răspuns Câştigător
| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Nustiu ce sa zic...Si eu cateodata le spun lucruri oribile parintilor mei, tip la ei, si apoi eu ma simt groaznic, si ma dor pe mine cuvintele pe care le'am spus dar pe ei...eu una ma duc la ei si imi cer scuze, le spun ca am gresit si no as se mai repete, nu stiu daca ma iert cu adevarat, stiu ca in sufletele lor acele cuvinte nu dispar, dar daca Dumnezeu ne iarta, si noi oameni trebuie sa iertam, nu stiu daca cazul tau este la fel ca mine, dar incearca sa te duci la ei si le spui ca iti pare rau, ca nu o as se mai repetehappy
Poate o sa te ierte, dar sunt sigura ca cuvintele acelea nu o sa dispara asa de usor din sufletele lor, dar totusi incearcahappy

3 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

Zile:"mama si tata imi pare rau pentru ce s-a intamplat! Eram foarte dornica sa merg in acea excursie incat am exagerat putinel.As vrea decat sa va zic ca imi cer scuze si sper sa ma iertati pentru ce am spus atunci!
Iar Profesoarei:"doamna Profesoara imi pare rau de promisiunea mea nerespectata.Am avut un conflict cu parintii mei si asa nu a putut merge.Va promit ca nu se va mai intampla pe viitor!"

Sper ca te-am ajutat.Doar incearca!

| LoliTa_7237 a răspuns:

Te duci la parintii tai si iti ceri scuze si ii spui ca ai fost si u putin nervoasa si gasesti un motiv sau mai simplu ii ceri scuze si gta.

| Roberta00 a răspuns:

Te duci la ei le ceri scuze si daca nu cedeaza mai incepi sa mai si plangi