| myhaelasweety a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra! Acum doua saptamani a venit la mine verisorul meu in varsta de 8 ani,el a racit,la scoala nu se duce,el cu mama lui doarme la mine.El foarte tare ma enerveaza,sta la calculatorul meu fara voie,se uita toata noaptea la televizor,mama lui tot timpul striga la el, ma doare capul.Nici la porno nu ma pot uita! spuneti-mi va rog ce pot face ca el sa se duca acasa

4 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Spune-i să nu mai stea atâta la calculator şi televizor, ci mai puţin. Vorbeşte cu mătuşa ta să-l ţină mai bine "în lesă".
De ce s-au mutat la tine?

| AtateaConditii a răspuns:

Nu merge la scoala pentru ca e vacanta semestriala o saptamana. Spune-i matusii tale sa il stapaneasca deoarece te deranjeaza. Si te poti uita la filme porno de pe telefon daca ai internetlaughing, dar mai bine nu te uiti, iti intuneca gandirea.

| einenebun23 a răspuns:

Acuma sti cum e nu il poti scoate asa din casa. Spune-i si tu ca sa nu umble la calculatorul tau pentru ca tie nu iti convine si roaga pe mama lui sa nu mai strige la el toata ziua ca este neplacut si strica atmosfera din casa. Poate ca asa se vor simti si ei si vor merge acasa.

| 2B a răspuns:

Buna! Problema ta o am si eu cu fratii mei vitregi uite niste idei,care cred ca te pot ajuta:roaga-l frumos sa nu mai stea prea mult la pc sau la televizor(asta-i abordarea politicoasa),dupa daca nu merge,poti incerca sa-l amenti doar tu detii casa ta,nu are el dreptul sa faca ce vrea cu ea fara permisiunea ta,bun poti sa-ti pui parola la pc,sa-ti blochezi, televizorul ca el sa nu se mai uite si incet incet va renunta si poate va pleca, dar daca nici asta nu merge, e de rau! Incerca sa-i tai caile de la placerile lui sa fi si tu inervanta ca sa vada si el cu este, si poti sa-i spui toate astea! Bine sper ca te-am ajutat! Mult success in continuare!