| dedebt a întrebat:

Am mare nevoie de o idee din partea voastra!
Am o catelusa la bloc ce mi-a imbunatatit copilaria radical, de care m-am atasat incredibil. Au luat-o hingherii in urma cu 3 zile (am plans intreaga zi, eram terminata..era primul gand cand ma trezeam si ultimul cand ma culcam) si am fost dupa ea la un adapost, de unde am si adoptat-o. Problema e ca ea nu sta in casa, iar eu stau in bloc, nu ii pot oferi o curte.
Desi i-au pus microcip, hingherii au venit si astazi si printre altii voia sa o ia si pe ea. Cu chiu, cu vai, eu cu ai mei am reusit sa ii "pacalim" cat sa nu ne-o ia, insa a spus ca se raspunde penal daca va face cineva vreo sesizare.
Tata a sunat la adapost, i s-a zis ca trebuie sa nu o lase pe strazi, eventual sa i se faca un tarc.
Alta ar fi problema. E vorba de multi bani ce trebuie dati la primarie, pe proiect. nu e atat de usor. E cateaua cartierului, e iubita de multe perdoane asa ca voi strange o suma importanta de bani pentru constructia unui tarc si unei custi.
Alte oportunitati? Alte idei cum as putea strange bani?

3 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

Aoleu ce urat..si eu am un bichon maltez de fapt e o ea..in fine, incearca sa faci ceva, nu stiu sa vinzi ceva pentru ea(prajituri) eu stau in State la 20 de km de Las Vegas si asa fac bani copii pe-aici, e foarte dragut cand mergi pe trotuar si o fetita iti ofera un pahar de limonada sau o prajitura pentru cativa banuti.Sau daca nu du-te pe la cei care o iubesc si incearca sa-i convingi sa-ti dea cativa lei, asa procedeaza oamenii de pe-aici si este destul de frumos ca ai grija de catelusa parca ai zis ca e, bravo!

| alealexutza100000 a răspuns (pentru HaHaGirl):

Incearca sa obtii bani mergand din usan usa si spunand despre ce este vorba si daca pot sa doneze macar catva banuti(1, 2 5 10) sau cat pot ei. spune-le ca daca nu strangi banii catelusa ar fi dusa la adapost si cel mai probabil omorata sau ceva de genu. ai sa vezi ca vei reusi mult succes sunt multi oameni milosi. sau inca o varianta ar fi tu cu prietenii sa va ajutati familia ei sasi ajute familia lor in schimb la niste banuti si tu sa faci acelasi lucru la tine acasa. de exemplu poti sa o ajuti pe mama sa spele vasele sa-ti faci curat in camera sa ai grija de sora/fratele sau alte cestii. si prietenii tai sa-ti dea banii stransi de ei si cu ai tai si asa cam intro luna cred ca se vor strange banii. dar trebuie sa fiti un grup destul de mare. succes!

| HaHaGirl a răspuns (pentru alealexutza100000):

Sorry ca-ti spun, dar eu nu sunt romanca, insa scriu mult mai bine decat tine.''...tu cu prietenii sa va ajutati familia ei sa-si ajute familia lor in schimb.''nu are nicio logica ce zici aici...ea are nevoie de ajutor nu eu