| otydeya a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat pentru ca cu prietenii nu pot vorbi despre asta si chiar nu stiu ce sa cred, sunt genul de fata ...nu stiu mai introvertita adica nu prea socializez, nu pentru ca nu vreau ci mi-e frica.nu stiu, dar ma rog, nu asta e problema, acum cateva saptamani m-am inscris intr-un club de teatru, acolo am remarcat un baiat,parea dragut, amuzant era foarte popular ( pe langa mine care debia ieseam din clasa) si am observat ca atunci cand ne-am intalnit a doua oara m-a imbratisat,doar pe mine nu si pe cealalta nou-venia, nu stiu atunci inima a inceput sa imi bata foarte repede si imi simteam sangele cumi imi circula, imi pocnea si capul efectiv,fara sa imi dau seama realizasem ca debia asteptam vinerea urmatoare ca sa ne intalim la clubul de teatru asa au trecut cateva saptamani, simplul fapt ca il vedeam atunci ma facea fericita insa pe langa micile ironii cu care glumeam, ma imbratisa ocazional si chiar m-a rugat sa merg cu el prin parc in timp ce ceilalti din trupa se indreptau sper un "loc de ieseala dupa repetitii" deci cum spuneam, mi-a zis sa mergem prin parc pentru ca e mai frumos, eu am acceptat, eram in culmea fericirii, am vorbit despre filme de groaza ( care-mi plac si mie si am observat ca si lui ii plac)si in timpul discutiei mi-a zis ca ar trebui neaparat sa vad un film ( nu mai stiu sigur despre care era vorba,un criminal care comitea crima perfecta si era posedat de nu stiu ce) si mi-a zis ca ar trebui o data sa ne vedem la el ca sa ne uitam la film =.= aici a fost suspicios dar nu e genul care se culca cu tot ce-i sare in poala asa ca am zis poate, ma rog discutia a derulat pana cand ne-am intalnit cu restul la un subway din oras, acolo s-a asezat langa mine desi mai erau si alte locuri, puteam sa zic ca eram super fericita si nici nu stiu de ce, mi-a cerut numarul de telefon, si i-am promis ca am sa joc un lol sau dota cu el, si aici ajungem si la mica mea mare problema, adica eu chiar cred ca il plac, si abia astept urmatoarea vineri ca sa il vad insa pare acel tip de baiat care doar se joaca cu fetele,e cam superficial, desi avem multe lucruri in comun.Mi-e frica, adica nu am mai avut un prieten pana acum din cauza timiditatii mele in aceasta materie, iar toti prietenii baieti cu care ma inteleg ma vad doar ca "tipa de gasca care joaca lol si cs cu noi"adica nu am probleme cand ii vad pe baieti ca pe "coechipieri " in nu stiu ce joc dar in realitate sunt destul de timida, mai ales cand chiar il placsi de asta nu stiu de ce, mi-e frica sa nu imi fac sperante degeaba. Voi ce parere aveti, va rog mult chiar am nevoie de un sfat. daca vreti sa ma intrebati ceva, va raspund, multumesc mult anticipat

2 răspunsuri:
| Simonika1264 a răspuns:

Nu-ti fie teama, du-te sa vezi cum se comporta si daca da semne negative rupe-o cu el. asta spre binele tau, pentru ca daca nu esti sigura de el mai bine nu risca sa-ti franga inima

| Floryyna00 a răspuns:

Fii tu! Oricat de superficial ar fi creierul te va ghida, nu-ti lasa inima sa te conduca prost, judeca si o sa vezi ca e usor. Nu te schimba, comportate asa cum esti si-ti vei da seama daca tine la tine... Succes! si nu uita... Nu te lasa dusa de nas!