| antoniananarcisa a întrebat:

Am nevoi de acest raspuns pana dumimica viitoare-3 august. Eu si cu prietena mea voiam sa mergem in tabara la mare. Inainte sa vb cu organizatorul, noi am crezut ca aceasta costa aprox 600 lei si parintii erau ok. Dar cand am vb cu organizatorul, am aflat ca tabara costa 800. Prietena mea a spua ca nu mai poate veni,dar ai mei ma lasa. Le am spus ca nu mai merg ptr ca prietena mea nu mai merge, dar au spus sa ma mai gandesc. Mentionez ca inca nu am platit si ca tabara e pe 7 aug. Ce sa fac? Nu prea stiu cine mai merge si chiar nu stiu ce sa fac. Sa merg sau nu?

2 răspunsuri:
| Maria_Roxana_1994 a răspuns:

Du-te si te distreaza

| SweetChildOAxls a răspuns:

Iti spun din propria experienta ca taberele sunt mai amuzante cand mergi doar tu, fara prieteni. Si asta doar pentru ca, mergand cu prietena ta, vei tinde sa stai mai mult cu ea, sa va izolati intr-un fel sau altul. Daca vei fi pe cont propriu, iti vei face multi prieteni si va fi totul mult mai distractiv. Deci, du-te!

P.S. Iti sugerez sa o intrebi si pe prietena ta daca este de acord ca tu sa mergi fara ea. Mie nu mi se pare cine stie ce, dar nu gandim cu totii la fel happy