| Stefancostache77 a întrebat:

Am nevoie de ajutor de la cineva.
am 15 ani si caut un loc de munca pentru ca parintii mei nu mi prea dau bani sa-mi iau ce mi doresc si aproape toti prietenii mei au ce vor si am nevoie de un loc de munca sa mi pot face singur poftele. vreau sa ma intretin singur…

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa la anisorii astia.
Poti gasi la vara, in vacanta, ca altfel nu au voie s ate angajeze nicaieri in timpul scolii, fiindca scoala este obligatorie pana termin 10 clase.
O sa-ti iei ce doresti cand vei fi mare si vei avea salariu, ca la ansiorii astia NU ai nevoie de bani, ci de scoala, d einvatat si de ascultat parintii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu poti sa te angajezi in timpul scolii. Doar in vacante.
Tu acum ocupa-te de scoala, invata sa ajungi ceva in viata. Cand vei avea serviciu, o sa-ti faci tu poftele.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Inca ceva: fii sigur ca vei ajunge mai departe decat colegii tai care au acum totul pe tava.
Asculta-ti parintii pentru ca ei acum iti ofera o educatie buna.