| ANONIM_2337 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! iubesc un baiat cu un an mai mare ca mine din spusele prietenilor comuni el ma place dar defiecare data cand il vad ma pierd si nu stiu sa-i raspund chiar la cele mai simple intrebari. pe langa ca ne vedem la scoala (dar ne ignoram complet) avem o activitate extrascolare unde e si el. dar atunci sta cu baietiii. toate prietenele mele ma tachineaza pe tema asta dar eu mereu am negat spusele lor chiar daca ma durea cand spuneam asta. mai nou s-a dat un zvon in scoala precum ca o pritena e combinata cu el dar nu am crezut zvonul dar mi-a dat de banuit ca dupa acest zvon nu prea vorbeste cu mine si sta cam mult cu el. ce sa fac? HELP. AM NEVOIE URGENTA DE AJUTORUL VOSTRU INAINTE SA FIE PREA TARZIU.

Răspuns Câştigător
| camernciita a răspuns:

Pai nu poti sa vbesti cu aceea prietena?
daca iti este prietena si nu au sentimente reciproc ar fi normal sa se indeparteze de el.

dar sfatul meu ar fi ca sa vorbesti cu el
sa dai timiditatea laoparte pentru ca nu duce la nimic.
calca-ti pe inima si du-te si vorbeste cu el, explica-i sentimentele tale fata de el si sunt sigura ca va intelege.
dar nu stiu acum daca va fi de acord ca fiti impreuna.

oricum, tu spune-i.
asa vei scapa de intrebarea: daca si el vrea sa fie cu mine?
vei afla raspunsul.

sau daca esti atat de timida incat nu poti sa te controlezi [ desi uneori ai de pierdut.] incearca sa te aporpii de el. nu stiu! cere-i un id un numar de telefon vorbiti mai mult.

sper ca ti-am fost de ajutor
bafta in continuare!;*

4 răspunsuri:
| blackrose269 a răspuns:

Incearca sa iti stapanesti emotile.Ar trebui sa te interesezi daca zvonul este adevarat.Fa-ti curaj si vorbeste cu el, asa e cel mai bine.Probabil ca si fata aceea il place, nu stiu daca e la fel din partea lui.Deci:Vorbeste cu el si vezi daca zvonul e adevarat sau nu, daca nu este adevarat incearca-ti norocul cu el. Daca tu il placi si el te place e totul ok.Ar trebui sa te grabesti ca sa nu fie prea tarziu, cum spui si tu.Succes!:*

| Needle a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa o intrebi chiar pe ea... daca nu este cu el ar trebui de cate ori esti in preajma lui sa te aduni si sa vorbesti cu el poate asa isi va da si el seama ca il placi dar daca este cu el atunci nu cred ca ai ce sa faci...nu ai fi o prietena daca ai face ceva sa ii desparti dar inainte cred ca ar trebui sa vb cu ea

| boemdancehaha a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu asa ca nu te prea pot ajuta. Totusi, prietenele mele mi-au dat un sfat extrem de bun si pare sa mearga. Zambeste-i dulce, fara timiditate, fara sa il saluti, cand il vezi, iar apoi ignora-l vreo cateva zile. O sa inceapa sa te caute sau sa te intrebe chestii banale si prostesti doar pentru simpla ta prezentawinking
Good luck pentru amandoua laughing :*

| Dede_5747 a răspuns:

Din punctul mru de vedere ar trebui sa discuti personal cu el...Adica.sa ii iei numarul de telefon sau id`ul si sa mergeti la un suc/cafea(ce preferatsi)si acolo sa vb cu el fara a da timiditatsii start sa porneasca... FUnDa?:X