| Unique a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Noaptea nu pot dormi deloc! Vreau ceva ca sa pot dormi. Inafara de somnifere ca nu vreau sa imi stric programul si sa imi invat corpul cu asa ceva, am 17 ani.Nu am somn noaptea pur si simplu.Doar ca ma ia un somn adanc si dupa dispare razand! Doamne ce pot face? Vreau sa pot dormi mai devreme. Un sfat ceva ar fi bun

14 răspunsuri:
| Unique explică:

Draga dorin costi, oricat de indragostita as fi tot nu am somn dar fie!

| Coriii a răspuns:

Am fost la farmacie si mi-am luat niste pastile un fel de somnifere se numesc " somn usor " sunt p baza de plante

| Pupily92 a răspuns:

Eu cand nu am somn, beau un pahar/cana cu lapte cald si imediat adorm.ca la bebelusi rolling on the floor le dai sticla lu lapte, si nu mai ai treaba cu ei laughing
renunta la energizante, ciocolata, cafea/capuccino seara.si nu dormi dupa-amiaza.(in caz ca faci toate astea) happy

| covexrobu a răspuns:

Am avut si eu o astfel de perioada tot pe la vreo 17 ani. Dormeam 2 ore pe noapte. Dar dupa vreo 2-3 saptamani a trecut de la sine. Dar am ramas cu mici "sechele" seara nu imi este somn chiar daca este 2 noaptea iar dimineata la 8 maxim 9 sunt treaz. Si in timpul zilei pe la vreo 1-2 mi se face somn de pic in nas. Dar ma chinui zilnic sa rezist iar daca vine ora 4 nu mai am nimic sunt fresh ( fara sa dorm) pentru ca la birou nu se poate.

| eugem35 a răspuns:

Ceai de anason este bun si incearca cu dormicub este un medicament natural este foarte bun, si pune mana si fa multa miscare sa obosesti si citeste ceva sa poti obosi creierul si sigur vei dormi renunta la cafea coca cola si pepsi si red bul

| dorincosti a răspuns:

Esti indragostitalaughing

| ady_8732 a răspuns:

La varsta ta pot fi si hormoni dar pot fi si alte lucruri care te pot tine treaza(stresul, frica, s. a)daca te stresezi nu poti dormi si subconstientul te tine treaza iar frica te impiedica sa inchizi ochi si la fel subcnstientul tau te tine treaza(presupuun ca asta nu-i cazul). dar de cand ai aceste probleme?

| Daliana :) a răspuns:

Trezeste-te dimineata devreme, sa vezi ca iti vine somn. Sau uitate la film inainte sa adormi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mult efort ziua.
Chiar daca esti obosita in timpul zilei fa efort.
Inainte de culcare bea un ceai cald sau un ceai de sunatoare.
Sau de la plafar un ceai care sa te ajute sa te relaxezi din plante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu pateam la fel bea lape cald seara inainte de culcare gandeste-te la ceva care te ajuta sa dormi de exemplu e ma gandesc la oi le numar au cand ploua ma relaxez mai usor adica...nu te stresa nu iti face griji noaptea ca de aceea nu adormi sa se pote sa te fi invatat cu programu asta nocturn dar te poti dezobisnui sper sa te ajute sfatul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dimineata, si eu ma confrunt de astfel de probleme, nu pot dormi, nu ma ia somnul de loc am baut si ceaiuri de sunatoare de radacini de valeriana, in combinatie cu tei, mai trebuie sa fac o baie, cu sare de baie din levantica, si oi mai vedea dupa acea, ce voi mai face daca nu pot dormi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am un sfat fa cu mine sex
ok?

| oana_1042 a răspuns:

Buna am 15 ani am aceeasi problema a ta nu dorm noaptea dar dorm toata ziua nu stiu ce sa mai fac ajutati-ma va rog