| ColaKara a întrebat:

Am nevoie de ajutor! timp de vreo 4-3 luni mi-a aparut in cap la spate o coaja[crusta] stiu ca am mai avut coji cand eram mai mic si atunci doctorul mi-a spus sa aplic Violet peste ele, de atunci au trecut 10 ani... si acum mi-a aparut o coaja in cap la spate, dar e numai una si nu stiu cum sa scap de ea, am folosit Violet, dar n-a mers si chiar daca o rup, creste inapoi, atunci cand o dau cu degetul pe ea se ia pe deget un fel de matreata, de parca ar fi mai multa matreata intr-un loc. Ce sa fac? AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Gillian a răspuns:

Nu stiu daca e aceeasi problema. Am avut si inca am ceva de genul asta. Am fost la dermatolg si diagnosticul se numeste dermatita. Mi s-a spus ca e pe baza stresului. Mi s-au dat niste solutii care au efect, dar la ceva luni apare iarasi.
Du-te la dermatolog, cel mai bine!

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Pai nu te mai stresa, in cazul asta! Mai apoi, nu te decoji in vreun fel. Daca coaja respectiva e in cap, risti sa ramai fara par in zona aia daca o inlaturi. Urmeaza tratamentul recomandat de specialist si daca nu functioneaza, soliciti la respectivul medic un alt tratament care ar putea sa functioneze in cazul tau. Nu te grabi. Efectele nu apar cand doresti tu. Sanatate!