| abcdefghijklmnopqrstuv a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Fundita! Deci ieri[vineri]am iesit afara cu Mihaela, care se presupune cea mai buna prietena actual.Si noi am fost la blocul unui tip pe care il place, insa pe acolo erau si alti baieti[pe care ii cunosteam]. Unul dintre ei avea pusca de-aia cu bile[de la un copil mai mic]si a inceput sa impuste in cei de pe acolo. Faza e ca daca primea bani, nu mai impusca persoana respectiva.Si asa a adunat vreo 5 lei.Si cand a ajuns la mine, eu nu i-am dat bani, ca nu ma lasam asa usor si a continuat sa dea in mine cu bilele alea afurisite[insa durea groaznic]. La un moment dat i-am spus Mihaelei ca daca nu inceteaza eu plec. Ea mi-a spus sa stau langa ea, ca altfel nu mai trage.Insa a continuat, iar eu i-am spus ca daca mai trage o bila eu plec de acolo...si asa am facut. Iar cand am plecat nu am mai vorbit cu ea si nici nu am de gand.Printre timp eu intrasem in casa, iar ea s-a intalnit cu o fata Andreea, pe care nu o suport deloc si a stat cu ea.Culmea e ca i-a dat si parole ei de messenger, dupa o zi. Iar eu care o cunosc de 6 ani nu mi-a dat-o.Deci va dati seama!
Eu atunci mi-am dat seama ca e o persoana superficiala si ca statea cu mine doar pentru popularitate sau altceva.Si nu stiu ce sa mai cred!
Intrebarea mea este:Sa ma impac cu ea? Sau ce sa fac? Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Sky_6013 a răspuns:

Lucruruile si lumea se schimba.Se vede ca este o persoana superficiala, dar te-as sfatuii sa ai o dicutie cu ea, cu cartile pe fata.Nu exista prietena " cea mai buna".Te-as sfatui sa cauti pe altcineva. Fata aceasta nu merita.De explu daca te-ar agresa un baiat si ai fi cu ea ea ar da bir cu fugitii.Aceasta nu este prietenia adevara.Ea se formeaza pe la maturitate cand ai mai multa experienta si inca un sfat : nu trebuie sa ai incredere in nimeni decat in familia ta.Nu spune unei prietene secretele tale pana nu esti sigura ca nu te va tyrada si incearca-i increderea
Sper ca te-am ajutat. happy Succes!

| Căpşunnă a răspuns:

Eu te-as satuii sa nu te mai inpaci cu ea pentru ca si eu am avut o prietena foarte buna timp de 7 ani dar in timp s-a racit si acum de abia daca ne mai zicem buna! acum am o prietena din clasa mea si cu ea staau pe afara, parcuri etc. TE sfatuiesc sa ramaneti prietene dar nu pana acum. Cautati o alta prietena asa iti va fi mai usor... eu asa am facut dar acum o iubesc pe colega mea :X! sa nu te simti descurajata daca ea face asta nmai pentru un tip inseamna ca este superrrrficiala.=> FUNDITA?:love struck TE ROGG

| LYLYshor25 a răspuns:

Fata daca face faze din astea las`o ma...dar daca vezi ca iti ia apararea si daca vezi ca vrea sa va impacati de ce nu?winking