| Andrei_Mindru_1996 a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor.Acum 4 zile mi-a aparut ca un fel de afta pe partea interioara a buzei de jos.Acum am gura plina de asa ceva inclusiv pe interiorul obrajilor.Am si o inflamare pe cerul gurii in spatele dintilor.iar gingiile mele mai ales cele din spatele maselelor de jos sau umflat, sangereaza la spalare iar durerea este ingrozitoare.Tin sa spun ca mi s-au umflat si ganglioni cei din zona gatului si am facut si febra. Pana acum iau amoxicilina pentru infectie ma spal cu parodontax pentru gingii si ma dau cu glicerina boraxata pentru bubite.dar nu prea are efect tinand cond ca s-au inmultit.Va rog ajutor! Mi-e frica ca o sa imi cada dintii, sau mai rau sa fi facut o boala grava.

3 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Mai bine du-te la un doctor. Nu fa nimic de ''capul'' tau pe acasa...

| iuli29 a răspuns:

Ar fi bine sa consulti un medic specialist si o sa te ajute el. Daca actionezi tu singur pot aparea complicatii(si asa e destul de grav din spusele tale)

| Andrei_Mindru_1996 explică (pentru iuli29):

Mersi de raspuns dar se pare ca pana la urma tratamentul meu da roade.Acum iau si niste vitamine ca am sistemul slabit si de cand am renuntat la lactate bubitele au inceput sa se vindece.