| Agentulx a întrebat:

Am nevoie de nistesms-uri cu urari de Sarbatori sa le trimit rudelor, colegilor si prietenilor.
Ceva mai originale si haioase daca se poate.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BeHappyForMe a răspuns:

Http://felicitari.ele.ro/Urari_--cm105_m1027.html

Fie ca inima ta calda sa topeasca zapezile iernii, iar sloiurile de gheata sa se transforme in lacrimi cristaline de fericire, alinand prin lumina si dragoste sufletele cuprinse de melancolia sarbatorilor de craciun

http://www.kaz3.info/......aciun.html

L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!

Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.

Mos Craciun bate la usa scoate mana din manusa si va da din palma lui darurile cerului.Langa brad si langa foc sa va umple de noroc.Craciun fericit

http://vezistereo.com/mesaje-cu-urari-de-craciun-si-anul-nou

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Http://felicitari.ele.ro/
sunt chestii dragute scrie pe poze, sau poti cauta la "MESAJE", si o sa gasesti.de pe acolo le mai iau si eu.

| 01Bebe a răspuns:

Pai se apropie pastele si am cateva urari pentru aceasta sarbatoare:
1. Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare. Paste fericit!
2.Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!
3.Paste mielul fericit, Oul sade inrosit, De rusine s-a scumpit, Iar iubitul iepuroi Sa-ti aduca euroi, Fericire, sanatate, mult noroc si spor la toate!
cam atatbig grin

| bnad a răspuns:

Uite-l si pe mos craciun,
Umbla singur de nebun.
Ba in stanga ba in dreapta,
Ca nu mai gaseste harta.
Dar i-am dat eu gps,
Ca sa nu mai aiba stres.
Sa va aduca de indata,
Daruri de prin lumea toata.
sanatate, fericire,
Bunastare si iubire.
Familia sa o uneasca,
casa sa o-nveseleasca.
De craciun sa va distrati,
Si de criza sa uitati.
La final eu va transmit,
S-aveti Craciun fericit.

E original ca l-am compus acum o ora.