| WeLLy a întrebat:

Am nevoie de o joaca online cu care pot sa-mi dezvolt logica... dau funda cine ma ajuta. multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| cal3star a răspuns:

Logica ti-o poti dezvolta cu jocul "Sudoku". Este destul de greu chiar daca incepi sa intelegi. Eu joc de cativa ani buni si mi-am format cateva deductii logice, dar creierul meu le-a dezvoltat si nici pana acum nu-mi dau seama ce smecher am fost. Si sa fiu sincer te ajuta si la matematica sa te gandesti la raspuns inainte sa-l dai. Adica tu calculezi in timp ce scrii... Dupa ce te obisnuiesti cu Sudoku, iti recomand o revista Super Sudoku o publica Maxim Publisher sau ceva genu, e 6 Lei. Oricum daca cumperi una iti ajunge 1-2 luni LEJER, plus ca acolo sunt alte sudoku diferite gen Sudoku cu diagonale, numere pare, sume etc.

Merit fundita?batting eyelashes

PS: Daca nu te descurci sa intelegi jocul, da-mi un add la mess "cal3star" si iti explic eu cum e mai usor, te-am pupat!

4 răspunsuri:
| blabla5532 a răspuns:

Incearca conquistador

| doar.pt.voi. a răspuns:

Www.conquiztador.ro e cel mai bun dintre toate:)

| cal3star a răspuns:

Conquizdator iti dezvolta cultura generala, nu LOGICA.
Nici cultura generala nu prea o dezvolti asa mult. Acolo dai raspunsurile la intamplare si probabil uiti a 2-a zi, ce ai invatat... parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.sa incepem.