| Amy_3937 a întrebat:

Am nevoie de pareri... daca ati citi o carte, iar cel mai bun prieten al lui X s-ar indragosti de X... v-ar placea, vi se pare o idee buna? dati-mi argumente pro si contra

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Ceva imi spune ca vrei sa scrii o carte sau sa o recomanzihee hee.Mi se pare o idee buna,dar ca sa fie mai "unic" mai strecoara ceva pe acolo,adica de exemplu sa se indragosteasca de X,dar X sa il considere doar prieten,si sa fie intr-o relatie cu altcineva,si chestii de genul,mai complica situatia,cu atat situatia e mai complicata,cu atat e mai interesanta,diferentiaza-te,caci subiectul,,cel mai bun prieten al lui X se indragosteste de X" e prea comun,mai pune ceva,si fa sa fic,,autentic", care sa reprezinte gandirea ta, nu stiu daca ma intelegi.

1 răspuns:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Da, mi se pare o idee relativ bună, mai ales că foarte multe persoane au trecut prin situaţia asta. Cel puţin, eu am făcut-o.