| lulu_8735 a întrebat:

Am nevoie urgent de siteuri cu mesaje/invitatii banchet! funddddddda

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Acum, la ora despartirii,
Cand cursul liceal (gimnazial) sfarsim,
Cu sentimentul pretuirii
Si-al stimei mari ce va nutrim,

Va invitam plini de emotii,
Un "Bun ramas" sa ne luam;
Sa fim alaturi iar cu totii...
Cu dragoste...Va asteptam!
http://hot.wendy.ro/modele-de-invitatii-la-banchet/
http://www.google.ro/......tp?/images

1 răspuns:
| AddaElly a răspuns:

Doamnelor profesoare şi dragi profesori ai [scoli/ liceului tau.] După [patru sau cati ani ai facut tu alaturi de ei ] ani în care ne-am mâncat zilele unii altora, noi, elevii claselor [a cata esti] ale acestui brav liceu, vă invităm să fiţi alături de noi în seara de [ex 28.07. 2012 astfel încat în această seara magică, vom cinsti în numele a ceea ce a fost cel mai important lucru vreodată.
Faptul că în fiecare zi ne-aţi arătat calea către ceva nou, către ceva mai bun este cel mai de preţ lucru pe care l-am obţinut de la dumneavoastră.
Dacă ne faceţi plăcerea de a participa la BANCHETUL generaţiei [210-2012 sau cat oi fi tu] ne-aţi face o mare bucurie astfel încat vom şti că de fapt celebrele antipatii elev/profesor şi invers au fost doar mici portiţe menite să ne facă să intelegem anumite lucruri.
În această seară nu vom mai fi elevi şi profesori, ci vom fi oameni care vom împărtăşi impresii şi noţiuni aşa cum nu am făcut-o niciodată.

Noi sperăm doar că veţi fi lânga noi în aceste ultime clipe şi că fiecare va avea grijă că totul se va întâmpla aşa cum trebuie. va multumim cls a 8 sa zicem funditbig grin