| Dany_Daniel_1995 a întrebat:

Am o colega care a fugit de acasă si a dormit peste noapte la o coloega. Iar următoarea zi eu împreună cu inca trei colegi am fost la gara si neam întâlnit cu ea.Dar noi înainte am sunați pe diriginta sa ii anunțe părinții.Ea a spus ca a fugit ca o băteau si o făceau in toate felurile(ea schimba iubiții ca pe șosete(mai mari de cat ea) si face tot felul de faze obscene.
Si când a ajuns de la colega in gara a sosit si părinții ei (ea ne văzuse si maicasă spusese mersi băieți). Si nu stiu daca am procedat corect ea vroia sa stea inca o zi pe undeva si sa se duca la protecția copilului.
E bine cum am procedat?
Si adâncă ea era data dispărută colega care a ținuto acasă la ea pate pati ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La protectia copilului poate suna oricand, nu-i mare problema, chiar si de acasa poate suna.
Totusi, daca este batura si maltratata cum afirma, cei de la Protectia Copilului o pot duce la un camin de copii unde eu vor tine inchisa pana la 18 ani.
Astea sunt varinatele: ori asculta parintii si se face cuminte si sta acasa, ori suna la Protectia Copilului si este dusa la Un Camin de copii, cu altii 200 leolalta, dormind in camera de cate 10-12 si stanad ca la orice camin, inchisa inauntru.

| civarele a răspuns:

Ai ptrocedat corect! de ce ascunzi ceva atit de important pentru parinti ei. Bravo baieti!

| Dany_Daniel_1995 explică (pentru civarele):

Ma gândesc daca avea dreptate si azi nu a venit pa scoala.