| DivaStyle a întrebat:

Am o colega de clasa care are un comportament ciudat.De exemplu daca o alta colega vine la mine sa ma intrebe ceva sau daca nu stau cu ea o pauza se supara pentru ca nu-i acord suficienta atentie.Totusi spune niste lucruri destul de aiuristice.Pe mine nu ma prea intereseaza dar nu am ce face trebuie sa le ascult.Mereu comenteaza si asta e suparator pentru toti cei din jurul nostru! Ce sa fac ca sa fie bine? Eu vreau sa ma inteleg cu totii pana la urma.

Răspuns Câştigător
| ChristineW a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie. Dar eu am stricat prietenia cu ea, si rau am facut. A inceput sa fac lucruri de genu sa strige in ora de dirigentie ca sunt cu fiul dirigului ( era adevarat, dar mrg, oricum pe dirig nu la deranjat decat faptul ca el e mai mare cu un an), sau de fiecare data cand vorbesc cu cineva scrie pe tabla ca C+persoana cu care vb = love. Oricum, daca nu o mai suporti prefate ca inca mai vrei sa fiti prietene, si cand face lucruri stupide pur si simplu ignora si aproba.

2 răspunsuri:
| bratzdeea a răspuns:

Pai trebuie sa-i zici ca tu vrei sa stai cu toti. dc ea vrea sa continuie asa e problema ei dar in timp dc nusi va schimba comportamentul nu va mai sta nimeni cu ea.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poartă o discuţie cu ea deschisă, fără ocolişuri. Nu poţi mulţumi pe toată lumea.
Pa, pa.