| ioanacoruga4567 a întrebat:

Am o colegă în clasă care e creștină după Evanghelie și sincer, nu pot să îi înțeleg unele principii. Nu am nimic cu religia ei, sub nici o formă, dar de multe ori vorbește despre căsătorie și lucruri de genul ăsta. Are 18 ani și ea de 3 ani tot spune că abia așteaptă în 2022 sa se căsătorească, are un băiat la ea in biserica pe care îl place de 5 ani cică, spune că și el o placea mai demult dar vrea sa nu mai discute acum cu ea despre relație, nu e de acord sa se pupe, sa se îmbrățișeze, decât dupa ce se vor căsători laughing Și nu pot sa înțeleg asta. Care e treaba la ei de fapt? La ei nu e vorba de iubire? Adică mi se pare că la ei căsătoria nu înseamnă asta, înseamnă să faci 7 copii și să fii trist toată viața, ea mereu are probleme cu el, dar "nu au cum" să renunțe unul la altul pentru că trebuie să se căsătorească laughing Mă poate lamuri cineva?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La ei nu e vorba de iubire?
Ba, da, dar au definiția lor.
Ce să te lămurim?
Ori faci ca ei, ori te dau afară.
Lumea lor se împarte în noi și ei.

| Holiday a răspuns:

"Adică mi se pare că la ei căsătoria nu înseamnă asta, înseamnă să faci 7 copii și să fii trist toată viața."

Da. Cu mentiunea ca nu trebuie niciodata sa si recunosti ca esti asa.
Mai direct spus, sunt dusi rau cu capul.

| ioanacoruga4567 explică (pentru Holiday):

Ai cunoscut persoane de aceasta religie? Au incercat vreodată să te convingă către religia lor?

| UnDiavol a răspuns:

Cât timp se iubesc unul pe altul nu exista nicio problema unde este iubirea Adevărată există și soluții dacă ia așa vrea așa sa fi