| AlyAlinutza a întrebat:

Am o colega super enervanta care are ceva cu mine si nu stiu ce...si in plus eu ar trebui sa am ceva cu ea pentru ca mi-a luat cel mai bun prieten in clasa a 4-a iar acum sunt in clasa a 6-a.Am intrebat-o ce are cu mine dar nu mi-a zis nimic. Off ma enerveaza pentru ca ma face de ras mereu si se crede cea mai frumoasa din clasa si isi da cu oja la toate orele(1 ora pe zi)si se machiaza la baia din scoala mereu parca ar avea o masca... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bibishor90 a răspuns:

Buna! Si eu am o problema exact la fel cu o colega, uite de exemplu intr-o zi ne--am adunat mai multe care nu o suportam si am incercat sa o facem de ras.si am reusit nu tare dar asa cat de cat cu o chestie banala pentru noi da nu conteazalaughing deci in cloncuzie daca ai colege prin clasa care nu o suporta incercati sa o faceti de ras iar daca NU, incearca sa nu o mai bagi in seama o perioada si sa nu mai vorbesti cu ea si ea va veni ca un feedback sa vorbeasca cu tine si sa iti ceara scuze.happy sper sa te ajute si sa nu iti faca mai rau. Succes(imi dai si mie un vot te rogbatting eyelashes?)

6 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Eu zic sa discutii cu ea. Sau daca vezi ca este in continuare asa, incearca sa fi si mai si. Adica sa o enervezi, sa o faci de ras si tuhappy.

Am si eu astfel de persoana in clasa.si am avut o discutie,, serioasa" cu ea.
Funda.te rog mult?

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Da-i un scaun în cap, se va liniști

| Goldenboy97 a răspuns:

Dai ma una in bot sa vezi cum ii ies toate fitele din capu` ala de vedeta!

| Mally98 a răspuns:

Incearca sa o faci si tu pe ea de ras... daca nu tine barfeste'o si o sa se simta rau.straight face poate o sa isi dea seama de greseala facuta.happy
sper sa te ajute. :*

| VivaRoZ a răspuns:

Poti sa o faci si u pe ea de ras.cu diferite metode(te poti gandi u impreuna cu colegii tai).sau poti sa stai sa discuti cu ea si ea sa iti spuna. macar sa stii si u ce are fata pe tine.de e asa de suparata.dar daca nu.inseamna ca ea este foarte increzuta .fitoasa...si.foarte pretentioasa! fundita?

| robertica_5816 a răspuns:

Eu ti-asi spune sa nu o mai bagi in seama asa am facut si eu si a mers m-am loat dupa zicala ''pe prosti ii omori cu tacerea'' sper sa te ajute pentru ca nici mie nu imi plac chestile astea si decat sa o iei in seama gandeste-te ca nu exista pur si simpli las-o in prostia ei ca sa nu morio tu ci sa moara ea pentru ca tun nu ii mai dai atentie.