| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate de mult timp. Unii baieti le zic fetelor ca sunt urate, dar eu nu cred ca zic adevarul.De exemplu este o fata la mine in scoala, este clasa a7a si este foarte frumoasa, dar nu o place nici un baiat.Toti se uita numai la o fata din scoala, dar nu este ea cea mai frumoasa.Toti pe fata aceea, dar ea nici nu ii baga in seama.Toti baietii o ocolesc pe fata aceaa si nu inteleg de ce.Este draguta, suntem prietene oarecum si imi este mila de ea cand ii vad pe colegii mei ca se dau la toate fetele si la ea nu. Ea rade pe dinafara, dar inauntru plange fiindca a zis ca baiatul de care ii place nici nu o baga in seama, o jura etc.Deci intrebarea ar fi:de ce baietii pe ea nu baga in seama chiar daca este draguta si de treaba?

Răspuns Câştigător
| al3_9910 a răspuns:

Hey...baietii din gimnaziu sunt doar niste pustani.prietena ta pe care tu o consideri frumoasa nu trebuie sa isi faca griji, deoarece nu trebuie sa se ia dupa baietii din scoala.acestor pustani orice pitipoanca li se par o minunatie de fata, ceea ce nu este adevarat. cert este ca, in general, baietii mai mari care au trecut de perioada gimnaziului si sunt la liceu, sau poate mai mari. s-au maturizat si s-au schimbat, dandu-si seama ca fetele de care le placeau in generala erau doar niste pitipoance, sau mai stiu eu ce fitoase, nimic mai mult.deci,eu am vrut sa iti spun ca baietii de la tine din scoala inca nu s-au maturizat si nu stiu sa aprecieze o fata.cu timpul o sa isi dea seama ca nu doar aspectul fizic conteaza... tu trebuie sa ii spui colegei tale sa nu isi faca probleme si sa nu se mai ia dupa colegii din clasa/scoala, pentru ca acestia sunt imaturi si inca nu stiu sa aprecieze o fata.mult succes si aveti grija de voi!

4 răspunsuri:
| rebb a răspuns:

Poate nu le place personalitatea ei, cine stie.Sau poate ei se cred prea smecheri si mai presus decat unele fete, cum fac toti ciutanii de 12-13 ani de la un timp.

| Oanny a răspuns:

In ziua de azi am observat ca baietii se uita numai la aspectul fizic sau daca este fata de gasca... O sa gaseasca ea unul bun pentru ea.SI sa nu se mai uite la tipul ala care isi bate joc de ea.Nu are rost.

| lucicutza a răspuns:

Nu vor sa arate asta! uneori baietii sunt fffff nesimtiti! nu chiar toti dar in general!

| Bacemi a răspuns:

Aici depinde si personalitatea. Probabil nu atrage baietii pentru ca nu are nimic iesit din comun. Niciuna din prietenele mele nu a fost extraordinar de frumoasa dar toate au compensat prin personalitate. Asta conteaza cel mai mult.