| Niss a întrebat:

Am o fata de 12 ani care isi tot roade unghiile si nu stiu ce sa ii fac ca sa o dezvat? Idei?

Răspuns Câştigător
| Melcul a răspuns:

Se numeste onicofagie si face parte din categoria ticurilor nervoase.
Fa-i manichiura, taiele cit mai scurte.
Tratamentele locale (lacuri amare date pe unghii) au o eficacitate variabila.

1 răspuns:
| Copiliţă a răspuns:

Eu mi le taiam mereu -_-. Si sa nu mai fac asta mi le faceam mereu cu oja cat mai colorata si cat mai draguta ca sa nu mai fiu tentata sa le tai. Sau pur si simplu sa le dea cu lac, are un gust cam uratel.