| daianne a întrebat:

Am o fire mai dificila si nu reusesc sa imi fac prieteni.Cum as putea sa ma fac placuta? Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| patriciaxd a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa te pui in locul celorlalti... ce ii face pe ei sa te respinga (ca sa zic asa). apoi incearca sa remediezi problemele pe cat posibil.
in rest tot ce iti ramane de facut e ori sa intrii tu in vorba (! pui o intrebare unei posibile prietene- un subiect comun ceva- daca se leaga o conversatie e ok) da daca esti mai timida incearca sa le dai ocazia celorlalti sa te bage in seama!

e simplu... trebuie doar sa ai incredere in tine. si sunt sigura ca esti o persoana simpatica si speciala si mai ales ca sigur vrea cineva sa iti fir prieten!

daca te ajuta incearca sa iti faci prieteni pe net mai intai. asa capeti putina experienta la purtat conversatii

succes>big grin

3 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Renunta la orgoliu, gandeste-te ca lumea nu se invarte numai in jurul tau. apoi daca vrei sa primesti, daruiestehappy fii comunicativa, incearca sa te faci placuta, sa ajuti, sa fii amuzanta.

| Punct a răspuns:

Fi amuzanta,
fi comunicativa,
intelege-i pe oameni :]
ajuta-i

| loredanaaa a răspuns:

salut.niciodata sa nu te subapreciezi. cine te polace te place asa cum esti. adevaratii prieteni te iubesc si te apreciaza cu clitati si defecte. daca nu nu iti sunt prieteni. trebuie sa fii tu. asa cum esti. inconjurata de prieteni vei reusi sa te faci placuta.