| anonim_4396 a întrebat:

Am o ingrijorare .imi place de un tip [care e genu casanova] ne intelegem bine am iesit pe afara in calitate de amici am devenit confidenta lui si intr-una din zile m-a sarutat de atunci ne sarutam mereu cand ne intalnim de fiecare data el vine cu propunerea si ne vedem zilnic. dar mi-a zis ca ar fi bine sa nu mai stie nimeni de noi. o sa plece in usa 3 luni si mi-e frica eu m-am indragostit de el si nu stiu ce simte el. ce ar trebui sa fac? sa-l uit? sa-l ast? ma iubeste? sunt doar o alta fata pentru el? va rog mult de tot ma chinui sa-l inteleg

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Lasa timpul sa decida, chiar daca te-ai indragostit de el, nu te arata prea tare, asteapta sa vezi care va fi urmatorul pas al sau, fii cu picioarele pe Pamant, asteapta sa vezi ce se intampla si pe urma fa planuri, nu reactiona pe moment s-ar putea mai tarziu sa-ti para rau.Eu iti doresc tot binele din lume si ceea ce doresti sa ti se realizeze.

prfml
| prfml a răspuns:

Pe timp ce citeam intrebarea ta am ramas surprins placut ca isi dorea tot timpul ca isi dorea sa te sarute, ii face placere prezenta ta, dar cand anm citit ca vrea sa nu stie nimeni de relatia voastra, imi da de gandit, in acelasi timp te place dar este ceva de il face sa fie mai secretos, oare o fi insurat? are probabil vreo relatie care inca nu isi permite sa o piarda? Cea mai buna solutie este sa discuti cu el, sa vezi care este acea problema de se fereste el si cred ca iti va spune deoarece te place. Si mai departe nu pot sa te sfatuiesc pentru ca nu ii cunosc acea teama a lui. Dupa ce discuti cu el revino cu raspunsul lui si vom gasi cu siguranta o solutie.

| tukhey23 a răspuns:

Nimic happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda... i-am spus ca il plac si mi-a zis sa nu incep cu dulcegarii din astea ca fuge de ele ca dracu de tamaie .ca tocmai din cauza asta se chinuie sa il urasc ca sa nu fuga de mine [adevaru e k ne km chinuimhee hee unu pe altu. tachinam ].si din cauza asta isi si place sa ma enerveze. .si aici sa incheiat discutia .totu e la fel... sa inteleg ca ma place? k daca stiu cum sa ma comport cum vrea el dar as vrea sa stiu daca tine sau nu sa am cv cert.crying

| alex09 a răspuns:

In nici un caz nu ar trebui sa-i spui, deoarece odata ce-i zici s-ar putea sa se indeparteze de tine. Dar eu cred ca te iubeste, insa e prea timid ca sa-ti arate asta si de aceea nu vrea sa afle nimeni. Din moment ce el a facut primul pas si te-a sarutat, este clar. Sarutul reprezinta o parte foarte importanta intr-o relatie si nu poti sa il dai oricui, doar persoanei iubite. Petrece cat mai mult timp cu el. Timp de 3 luni arata-i cat de interesata esti de el, insa fara sa-i zici direct, spune-i prin gesturi ca-l iubesti. Gandeste-te ca poate o sa tina relatia cu el chiar si la distanta. Si iti spun eu ca faza cu uitatul trebuie sa fie ultima, daca intr-adevar ti la el nu trebuie sa renunti. Trebuie sa fi optimista si da-i inainte cu tupeu! O sa vezi ca totul va merge de la sine!

| radub a răspuns:

Orice ti ar zice cineva, oricum n o sa asculti si vei face tot ce vrei tu. dragostea prosteste si nu te joci cu asta laughing oricum, raspunsul este sa l intrigi. daca reusesti sa faci asta e al tau :p