| Alëxąndŕą a întrebat:

Am o intrebare am 11 ani mai intai.

Deci fiti ateni parinti mei nau mai facut sex de cand m-am nascut sa va expicl si pe urma intelegeti pana la 4 ani au avut grija de mine si dormeau in pat cu mine ca mereu ma trezeam si pana la 6 ani dormeam cu mama si tata cand am inceput scoala miau loat un pat al meu am afla intre timp dela colegi ce fac parinti si atunci am iceput sa ii inpiedic nu pot cobora jos ca usa scrtaie mama a pus 3 usi si tot scartaie rau si te trezesti automat noi aveam acceleas liber la scoala si stitit nu am eu atatia ani cat erau s-o faca si eu i-am inpiedicat si intrebare e de ce ma deranjeza? si daca va uitati cu atentie la intrebarile mele am mai pus-o si m-a facut cine proasta de ce? ca sunt un copil si nu im dau seama de ceva care ma intreb de 4 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti proasta deloc, dimpotriva, eu cred ca esti foarte desteapta pentru varsta ta. Adevarul este ca poate ca ai incercat sa-i impiedici pe parintii tai sa faca dragoste, dar nu poti fi sigura ca ai si reusit. Apoi, nu ar trebui sa te deranjeze faptul ca doi adulti care se iubesc fac asa ceva. E ceva firesc, parintii tai sunt oameni normali, ca si ceilalti. Nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta asta. Parerea mea este insa, daca ai intrebari legate de acest subiect, ar trebui sa ai incredere in mama ta si sa incerci sa discuti cu ea. Sexul este un subiect greu de abordat, dar daca ai rabdare si incredere, sunt convinsa ca vei reusi sa povesteti despre astfel de lucruri cu ea. Te salut, cu tot respectul.

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Doamne ce idei poţi avea de parcă tu ai urmărit activitatea sexuală a părinţilor tăi. Normal că au avut când face sex pentru că chiar dacă tu dormeai cu ei mai aveau altă cameră sau când tu erai plecată undeva etc. Nu trebuie să fi geniu. Dar până la urmă care e problema ta? Te interesează viaţa sexuală a părinţilor tăi aşa mult? Ar trebui să începi să ai alte preocupări, gramatica poate fi una dintre ele! Baftă!

| Stefaniaaa a răspuns:

Vai de mine...In loc sa te preocupe niste lucruri care nu tin de tine si de varsta ta, ar trebui sa te ingrijesti de scoala.penrtru ca 11 ani inseamna clasa a 5-a parca. Iar gramatica ta e imperdonabila.Ai putea sa citesti si sa scrii mai mult, mult mai mult, si cand te vei maturiza vei afla singura raspunsul la intrebarea ta happy

| mikilooooooooo a răspuns:

Tu reprezinti patria romana! fi mandra

| EUSIATIT a răspuns:

Da ff bun raspunsul{GInduri albe] este pentru tine aceasta o mare problema? ce virsta ai? Cit despre scris[exprimare,,] sigur nu ti va placea raspunsurile si le vei [raporta] dar si cel care ti a acceptat aceasta intrebre nu cred ca a prdedat corect, Nu este o intrebare,,, mai mult o descriere [a ceea ce te framinta pe tine daca parintii au facut sau nu dragoste si cind. nu ai stiut tu] hmm

| Alexandru a răspuns:

D-aia nu stii tu sa scrii nu? Ca ai facut pe copoiul cu parintii tai...
Mai fata la 11 ani ar trebui sa te preocupe scoala nu chestiuni legate de sex. Te crezi duhul din lampa fermecata sa fii omniprezenta? Ca doar nu petreci 24 de ore din 24 cu parintii tai nu? Cine te-a mintit pe tine ca nu au mai facut de cand te-ai nascut tu? Lasa prostiile de-o parte si pune mana la propriu pe cartea de limba romana ca e prapad...
D-aia nu mai poti tu dormi noaptea nu? Pfaa... Cand ma gandesc ce faceam la 11 ani...
SOS ca nu se mai poate cu copiii astia. Alarma de gradul zero ca e grav!