| BeStMaN a întrebat:

Am o intrebare cam cat de mult iubiti Romania? adica sa-mi spuneti adevarul cu injuraturi cu tot happy

7 răspunsuri:
| zubby05 a răspuns:

Iubesc ROmania, dar nu atat de mult incat mi.as petrece toata viata aici. Sa fim seriosi, Romania se duce de rapa' pe zi ce trece! Eu asta cred, o iubesc, aici m.am nascut, dar daca nu ai bani, un loc de munca stabil, sa fim seriosi chiar nu se poate trai. Romanii s.au raspandit peste tot in lume, ce suntem noi? Da, suntem mai diferiti! Si asta din cauza "sefilor" care nu le ajung 30.000 de euro pe luna straight face. Si altii nu au bani sa isi cumpere o paine...

Oricum asta nu se va schimba niciodata... oh go on

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
O iubesc foarte mult la fel cum iubesc şi celelalte 189 de ţări de pe Terra.
Pe curând!

| deytta a răspuns:

O iubesc insa doar pentru ca aici sunt : prietenii, familia, trupa preferata si cateodata ma gandesc ''Ce frumoasa e Romania!'' Nu as putea pleca niciodata de finitiv afara.

| cristina222 a răspuns:

Eu iubesc Romania pentru ca este o tara frumoasa, cu oameni destepti, cu cantareti talentati si chiar daca Romania este cea mai saraca tara din U.E eu o iubesc si nu as pleca niciodata din tara mea indiferent de situatia economica.Romanii,cand l-au votat pe Basescu ca presedinte si-au ales singuri calea spre saracie.Limba romana este una dintre cele mai frumoase si grele limbi din lume, pacat insa ca politicienii corupti au stricat frumusete de tara si au dus-o la ruina.Din cauza lor multi oamenii pleaca in strainatate pentru a face bani si un viitor in Romania.

| ChalkOutline a răspuns:

Iubesc doar vreo trei orase, unde se afla cei mai importanti. Restu nu-mi pasa.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Pot sa spun ca iubesc Romania ca e tara in care m-am nascut, dar in rest nu imi place nimic, mi-as fi dorit sa avem un alt trai, unul mai bun in care fiecare sa avem cu ce ne mandrii, nu zic ca nu avem acest lucru, dar nu stim sa pretuim, daca fiecare am avea bani cat sa traim ar fi altceva, dar cand vezi pe strada ca sunt cersetori, te gandesti ca lumea e de nimic, fara locuri de munca si altele. mi-as fi dorit sa fim si noi ca oamenii din alte tari, nu stiu, mi-as fi dorit sa fim altfel.
nu voi trai in ROMANIA toata viata, voi pleca caci nu am ce face aici, chiar daca am familia aici, ei bine aici nu poti trai, pentru ca nu stii ce te asteapta maine, nu sti daca vei muri de foame maine sau daca vei avea ce sa pui pe masa ca sa mananci. e greu si am observat ca tot mai mult tineret din ziua de azi vor sa plece si stiu foarte bine de ce? pentru ca aici nu ne mai simtim ca acasa.