| Matarica a întrebat:

Am o intrebare cam neobisnuita. Deacum de 3 zile tot ma chinui cu prietenul meu ca sa avem relatii sexuale.Prima data nu sa primit nimic, a doua ora doar a dovedit sa ma dezvirgineze si gata ear a 3-a oara din cauza durerilor insuportabile am incetat totul. Ce sa fac ca sa nu am asa dureri insuportabile? si din ce cauza apar aceste dureri insuportabile?

8 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

Durerile insuportabile apar datorita faptului ca nu folositi lubrifiant si nu aveti rabdare s-o faceti incep la inceput pana se largeste vaginul.

| UPT a răspuns:

Aceste dureri pot aparea din cauza dimensiunii instrumentului sau. Cel mai recomandat ar fi sa mergi sa vorbesti cu un ginecolog, care e de specialitate si poate sa-ti spuna cu siguranta ce si cum ar trebui procedat.
Daca iti e rusine sa mergi sa vezi un ginecolog, ati putea sa folositi ceva lubrifianti, pentru a intra mai usor.
Primele dati doare intodeauna. Daca durerea persista recomand totusi sa stai de vorba cu un medic. Nu e nimic rusinos in asta. A sta cu mainile in san si sa dai in alte complicatii, cand exista doctori care sa te indrume, asta e rusinos.

| UPT a răspuns:

Mergi in farmacie, cumpara un lubrifiant si el va vedea ca ai vointza si ca vrei sa o faci cu el in continuare. Va aprecia lucrul asta. Folositil, si poate va merge fara dureri.
Unele dureri mici, daca tot sunt acolo, poti si tu trece peste ele. Macar de 2-3 ori, pana se largeste vaginul si n-or sa mai existe.

| HasisS a răspuns:

Tu trebuie sa fii foarte relaxata si excitata.
El trebuie sa fie foarte tandru si atent, nu trebuie sa incerce ceva dur de la inceputhee hee
Gandeste-te ca a 4-a oara dispar durerile, si asa va fi!

| V_3606 a răspuns:

Folosiţi lubrifiant şi luaţi-o încet.
Şi nu uitaţi de prezervativ!

| Matarica explică:

Ma tem ca el diacum a 4-a oara nu va dori...deacum el sia pierdut tot interesu...crying((

| Matarica explică:

Ce sa fac prietenul diacum ma invinueste pe mine de asta

| Matarica explică:

El imi zice ca atunci cind el mi-a zis s ma relaxez, atunci a trebuit sal ascult, nu doreste sa se mai repete acele 3 ori.