| PovesteaVieţiiMele a întrebat:

Am o intrebare care ma macina. Cum e in clasa a 8-a? Cum e la examen? Sunt o fire foarte emotiva si ma sperii, ma panichez de multe ori. Ceva sfaturi? Fundaa.Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| CosSmiiina a răspuns:

Bună. Eu anul acesta am terminat clasa a 8-a. La examen e uşor dacă ai învăţat, şi nu trebuie să te panichezi. Mie anul acesta nu mi-au picat subiecte grele şi a fost totul ok. Sfaturile mele e să nu îţi fie frică, să nu te panichezi, să fii ok şi să înveţi pe tot anul şcolii pentru că îţi va fi mai greu să înveţi la sfârşit, când mai ai câteva zile până la examen.
Îţi doresc mult succes la examen şi la şcoală şi multe note bune, mai ales la examene! :*

| CosSmiiina a răspuns (pentru CosSmiiina):

Sfaturile mele sunt *

5 răspunsuri:
| SecretName1234 a răspuns:

In clasa a8a e destul de frumos dar si trist in acelasi timp deoarece te desparti de colegi si de profesori.Incearca ca in acest ultim an petrecut cu colegii sa fiti cat mai uniti si sa va creati amintiri frumoase. La examen nu este atat de greu pe cat pare tot ce trebuie sa faci este sa inveti si sa nu te panichezi totul o sa fie bine.
Succes!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Fă ca mine: gândeşte-te că nu are ce să iasă rău şi dacă iese oricum nu e sfârşitul lumii. Dacă eşti calmă o să-ţi fie mai uşor şi nu te mai panichezi din orice motiv.

| LivingLouder a răspuns:

Nu te speria, cel mai bine este sa constientizezi ca ai un an greu si sa te pregatesti bine =)

| PovesteaVieţiiMele explică:

Multumesc tuturor.M-ati ajutat mult:* Mai astept raspunsuri