| MaryyyyyyA a întrebat:

Am o,intrebare ce fel de ghiozdan aveti? Ce tineti in el? Dar in penar? Dau funda la cel, mai bun.

Răspuns Câştigător
| lovecats123 a răspuns:

In clasa a 7 a inca umblam cu ghiozdan normal, conta sa fie mare si sa fie plin de insigne.Imi amintesc ca in afara de caiete si carti aveam castile,telefonul,lucruri pentru ugiena mea(servetele,dezinfectant),o mica oglinda cu pieptan, balsam de buze, calculatorul, cheile de la casa, agenda mea personalizata, orarul, un pachet de guma, sticla cu apa, mancarea, si alte chestii de scoala cum ar fi carioci, harti, dosare, trusa de geometrie si mereu niste foi de A4.
In penar aveam ascutitoarea, guma de sters, creioane, carioci, stiloul cu rezerve, un pux cu gel, un creion mecanic plus mine, un pix pe care il imprumutam si celorlalti si rigla

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am geanta de umar.
Caietele, carti nu prea iau. Penarul, un balsam de buze, o perie cu oglinda, un parfum mic, servetele uscate si umede, o sticla de apa, portofelul si cheile. Cam atat.
Si-n penar 2-3 pixuri, un creion, guma, mine, 3 markere si un pix rosu.

| ToKen a răspuns:

Unul pe care nu l-am schimbat de 5 ani laughing
Arata ca-n prima zi.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru ToKen):

Tot nefolosit sta de 5 ani, ca doar nu carai tu manualele pana la scoala.

| ToKen a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Probabil si din cauza asta.

| Doub a răspuns:

Unu' mov care e săracu' distrus de zici că a fost bombardat în al doilea rĂzboi mondial.
CE am în el? Doamne, numai porcării. O groază de pastile, mingi, şerveţele, markere de toate culorile, foi scrise etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul albastru închis.Ţin câteva caiete, 2-3. Cărţile le cară colega de bancă.
În penar am creioane ascuţie, un pix, pixuri care nu mai sunt bune, câteva hârtii, nişte creioane colorate şi vreo 3 creioane simple.