| BastiSchweinsteiger a întrebat:

Am o intrebare despre scoala.
Deci, practic la lb. romana am 4 de 10 si de 2 9 +9 in teza, daca o fac pe calculator la impartirea notelor imi da 9. 66667, iar daca fac media imi iese 9.5, dar profesoara a facut-o normal si ii da 9.6 si media imi iese 9.49, conteaza destul de mult fiindca daca nu imi iese 10, media generala imi iese 9.74 (iar cu media asta nu as lua premiul I la o sutime.)

2 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Si pe unde e intrebarea? Oricum, acuma nu mai conteaza deloc mediile oh go on totul se rezolva cu bani acuma.

| AtateaConditii a răspuns:

Da iti iese media 9, 5 pe semestrul asta. Poti sa ii spui sa te mai asculte, dar stiu ca se rotunjeste media pe semestre, numai media anuala la o materie nu se rotunjeste, adica media dintre amndoua semestre.