| anonim_4396 a întrebat:

..Ketonal este si pentru copii? adica am 12 ani si ma doare maseaua... pot sa iau?

Răspuns Câştigător
| cosmina05 a răspuns:

Nu.este indicat ca acest medicament sa fie administrat copiilor de la 15 ani in sus. poti lua piafen.

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Nu iti recomand ketonal. esti mica de varsta. Pentru durerea de masea, iti recomand Dentocalmin solutie. Ceri la farmacie. Cand te doare maseaua, pune putina solutie pe un disc demachiant sau pe un betisor de urechi si maseaza gingia cu probleme. Atentie sa nu folosesti prea mult sau sa dai pe langa (limba, obraz). este destul de puternic si te amorteste imediat. succes.

| Anutza2610 a răspuns:

Mai bine te duci la farmacie si ii spui farmacistei sa„ti dea ceva de durere de masea. ea stie cel mai bine ca sa iti dea