| Tzygy a întrebat:

Am o intrebare legata de admiterea la liceu! Deci eu de ex. am media 8 si pun parima optzi mate-info si a 2-a filologie(un exemplu), si altcineva are media 7 si pune prima optiune filologie si a 2-a mate-info (acelasi liceu), si eu daca nu am medie de mate-info, cine are sanse mai mari sa intre la filologie?

2 răspunsuri:
| Andreea_6517 a răspuns:

Tu ai media mai mare, iar el o sa intre doar daca nu se epuizeaza locurile cu note de 7, 90 7, 80 cam asa care vin dupa tu. dar daca locurile se epuizeaza si ultimu care intra e cu 9 nici tu nu poti intra... funda?

| Deniisze a răspuns:

Tu ai sanse mai mari, pentru ca se ia dupa medie, nu dupa cine a pus primul pe primul loc filologia. Bafta!