| NoName2934 a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata. Deci recent am fost chemata la piscina de niste colege si un coleg.Mama nu ma lasa nici cum si nu mai insist.Prietenele mele credeau ca nu vin ca nu vine nici iubitul meu(suntem toti colegi de clasa), le am explicat ca nu de asta neaparat ci de chestia ca mama nu ma lasa.Cei care merg la piscina l au invitat si pe iubitul meu, si el m-a intrebat daca vin si din pacate raspunsul era nu. Normal azi trebuie sa mearga si el a zis ca o sa se duca, ce o sa faca acasa etc. Eu sunt de fire mai geloasa si el stie asta. Nu pot sa zic neaparat ca bubuie gelozia in mine daca se duce sa se distreze cand sunt si alte fete cunoscute prin preajma.mi-ar fi placut sa fim amandoi acolo..Ar trebui sa ma ingrijorez de chestia asta cum ca el isi petrece timpul cu alte fete chiar daca stie ca sunt geloasa?

2 răspunsuri:

Dacă nu știa ca ești geloasa nu trebuia sa iti pese, deoarece nu știa.
Dar dacă știe ca te deranjează chestia asta o face *intenționat*
deoarece probabil vrea sa te supere.
Și iubitul meu a făcut ceva chiar dacă știa ca sunt geloasa.
Apoi mi-a mărturisit xa voia sa rada de mine
Asta nea stricat puțin relația, dar ce vine trebuie sa și treacă.
Dar nu neapărat o face intenționat.
Probabil nu și a dat seama.
Îl poți întreba chiar tu!
Succes!

| Addi88 a răspuns:

Eu zic sa nu te ingrijorezi inca. Era mai rau daca mergea si nu-ti zicea. Chiar daca-ti place mult de el, daca are de plecat, lasa-l sa se duca unde vrea. Daca el te place cu adevarat, o sa-ti simta lipsa la piscina si totul va fi bine intre voi. Daca-si gaseste alta, sa fie sanatos! Nu era pentru tine. Mai devreme sau mai tarziu te lasa.