| Anneh a întrebat:

Am o intrebare pentru toti fanii anime. Voua cum vi se par anime-urile yaoi / yuri? De curand am vizionat Junjou Romantica sezonul 1 iar din sezonul 2 doar 5 episoade. Cum vi se pare acest anime, mi-e una mi-a placut extrem de mult, mai ales ideea acestuia. Yuri mi se pare. in general povestea este banala, la fel si ideea, de aceea nu ma pasioneaza foarte mult. Voi ce credeti? Si v-as ruga ceva. Aveti sa-mi dati cateva anime-uri yaoi si daca ati vazut sau / si ati auzit si anime-uri bune yuri, as vrea si din acestea [ si unde le pot vedea in romana [ in caz ca nu e. este acceptabil si engleza ]? Va multumesc! happy

1 răspuns:
| Shinigami_6117 a răspuns:

Salut fan anime!
Si eu am o obsesie pentru animatiile yaoi si pot spune ca imi plac mult mai mult decat cele yuri...
Animatia mea preferata(de gen yuri) este Sekaiichi hatsukoi! :X M-am uitat la ea de nenumarate ori si mi se pare geniala!
Daca vrei sa stii mai multe aimatii yaoi iti sugerez sa vezi site-ul acesta :http://www.yaoiotaku.com/yaoi-anime.html
Nu prea sunt animatii yaoi traduse pe romana..., dar s-ar putea sa apara la un moment dat pe http://anime.kage.ro/
Vizionare placuta! >:D