| sweetalinutza a întrebat:

Am o mare dilema! Am scapat aparatul foto pe jos (samsung ES17). A cazut cu camera deschisa in jos, el fiind pornit. display-ul nu are nimic, la fel si camera.doar a ramas blocat pe jumatate deschisa, el se deschide doar ca face pozele in ceata.Nu vreau sa le spun parintilor pentru ca or sa se supere pe mine.Credeti ca e grav ce a patit, sau se poate repara usor? credeti ca o sa ma coste mult? va rog ajutati`mastraight face Funda pentru cine imi da un sfat

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te uiti pe certificatul de garantie al aparatului, daca mai este in termen si sa vezi unde au centru de servis. De obicei, pe certificatul de garantie al oricarui aparat sunt scrise mai multe firme de servis, cu tot cu adrese si nr. de telefon. Daca nu mai este in garantie, tot la acele centre te vei adresa, dar te va costa, in functie de gravitatea defectiunii. Ai mai putea sa incerci la un centru foto oarecare, dar vezi intai daca nu cumva mai este in garantie, pentru a nu mai plati nimic pe reparatii. Bafta!

| EduardGa a răspuns:

Asa am patit si eu, exact ca tine. La mine buba a fost ca nu se mai deschidea deloc, adica nu mai pornea, daramite sa mai faca si poze in ceata. Eu zic ca ar trebui sa il duci la reparat, daca ai garantie nu te costa nimic, daca nu ai, si depinde de ce are, te costa. Undeva intre 500 de mii vechi si 2 milioane. Eu, ti-am zis, am patit mai grav si m-a costat 150 de lei. Si daca totusi nu se poate repara, desi nu cred, spune-le alor tai. Zi-le ca a fost un accident. Se mai intampla. Stiu ca poate ei au muncit pentru el, dar un lucru e menit sa se strice. Cum ar fi ca peste 400 de ani, viitorii tai stra-stra-stra-stra-stra-nepoti sa iti gaseasca camera si sa mai faca poze cu ea? Ar fi ciudat, nu? laughing Asa ca chill out si... o sa fie bine.
P. S: Eu acum o saptamana mi-am scapat laptopul jos, si fara alte metode de reparare. Deci iti dai seama cum au reactionat ai mei? :-s
Bafta!

| fleurs a răspuns:

Daca l-ai scapat pe jos... cred ca poti sa-l uiti - garantie NU, reparatie NU sau costa cat poti sa iti cumperi unul nou, deci ...merita?
asta e se mai intampla...

| Claudiu_Bogatan_1992 a răspuns:

Nu stiu daca ai rezolvat problema, dar am zis sa scriu poate cei care intra in urma mea vor avea o sansa in a-si repara aparatele :). stiu doua serviceuri bune in Bucuresti si anume http://gsmcafe.ro sau http://decodariiphone.ro pot spune ca cei de la gsm cafe repara o gama larga de aparate, printre care si camere foto.

| cooldomi99 a răspuns:

Mai bine spune-le parintilor si eu am patit tot asa acum 1 saptamana

BAFTA!
A apropo daca stie cineva pe un om care se poate ocupa de aparatul meu trimitetimi si mie numarul de telefon sau adresa pe domi_mario_99 daca ii trebuie modelul aparatul meu foto e un Samsung S85

| cooldomi99 a răspuns:

Asa am patit si eu m-au certat un pic parintii da no ce sa facem nimeni nu e perfect. A apropo eu am patit mai rau mie nu mi se aprindea de loc.Mai bine spune-le parintilor poate ca o sa cunoasca ei pe cineva care lucreaza ieftin.Depinde din ce oras esti ti-as da si eu tie cativa oameni dar acestia lucreaza scump.Contacteazama pls la domi_mario_99

BAFTA!

Daca stie cumva pe cineva din Oradea care imi poate repara camera foto trimitetimi va rog numarul de telefon sau adresa pe domi_mario_99@yahoo.com.
MS.

| bya_7934 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat exact la fel.doar ca eu le-am spus parintilor si m-au certat putin dar acum incearca sa caute pe candva care sa il repare...sunt multi dar costa mult. ex:am sunat la un om si a spus ca doar ca sa se uite la el sa iti spuna ce are ma costa intre 50-90 RON, cam mult. sper sa gasesc pe candva care sa mi-l repare cu max 100 Ron. daca stii pe candva dati-mi si mie nr te tell va rog...sadcrying