| AndreeaSiAndra a întrebat:

Am o mare problema baiatul de care imi place m-am certat asa tare de dimineata pe mess incat mi-a dat ignore iar eu de nervi i-am sters adresa dar il am la friends pe facebook, el sa supi pe mine ca ma jucam jocurile alea pe facebook si rasp la intrebari despre el pe care la afisa pe profilul lui si azi a avut noroc ca atunci cand am iesit afara cu claudiu nu a fost acasa ca vroiam sal batem la cati nervi a putut sa-mi faca si nu stiu de ce parca mai simt ceva pentru el dar oricum am sters toate comurile mele de pe profilul lui asa ca nu mai are ce com si oricum daca mai com si-o ia rau si de la mine nu numai de la claudiu deci ce sa fac o parte din mine spune sa merg cu claudiu la el si sal bata iar alta zice sa nu cum pot rezolva asta ca totusi nu stiu intr-un fel parca as vrea sa ma impac cu el iar in alt fel sa-mi bat joc de el la max ptc de multe ori a mai facut chestii din astea si m-am abtinut sa nu-i com dar azi a intrecut orice limita ce sa fac sa fie totul bine funda?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca stii ca, bataia nu este o solutie, o violenta atrage alta violenta, fizica ori verbala si situatia se complica foarte tare si sigur nu-ti doresti asa ceva.
V-ati suparat, nu mai discutati, nu-l mai cauta ori daca te cauta, frumos sa-i spui ca, prietenia voastra a incetat deoarece tu nu esti de acord cu modul in care se poarta si ca nu te respecta.
Uita-l este cea mai bun a solutie, gaseste-ti alte preocupari, ignora-l daca iti cauta prezenta, pe mess ori, in mod direct si vei vedea ca acest lucru o sa-ti faca bine.
Cred ca stii ca ura, mania iti produc tie, in primul rand rau pentru ca acele ganduri de razbunare pe care le ai, sunt ganduri negative care emit semnale negative ce se intorc si catre tine, nu numai catre persoana pe care o urasti.
Iarta si uita, este cel mai bun sfat, investeste in ceva pozitiv, fa ceva bine cuiva, lucreaza, invata si vei vedea ca vei avea satisfactii si nu te vei mai gandi la jignirile ce ti-au fost aduse.
Multa sanatate si un gand bun pentru tine.