| Anamaria3112 a întrebat:

Am o mare problema. cea mi buna prietena a mea a fost internata de 3 ori la obregia cu depresie. mama s-a interest de ea iar acum spune ca are problem psihice, cand ea e chiar bine acum, si nu ma mai lasa sa ma vad cu ea.ce pot face? nu vreau sa renunt la ea, e o persoana super

Răspuns Câştigător
| anonima0101 a răspuns:

Depresia nu este chiar o boala psihică, oricine poate trece printr-o trauma sau prin mai multe momente neplacute care ne pot afecta foarte mult. Nu ar trebui sa renunti la prietenia voastra, nu acum, ea are nevoie de tine. Mama ta ar trebui sa inteleaga ca depresia sau alta boala psihica, nu este contagioasa.iar prietenei tale o să îi fie mult mai bine dacă are pe cineva apropiat alaturi de ea ( si nu ma refer numai la familia ei ). Dacă esti si o persoana pozitiva, plina de optimism atunci esti persoana perfecta pentru ea in acest moment.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar vine maica-ta cu tine peste tot?