| PpyuiCornelyaa a întrebat:

Am o mare problema cu ungerea parului. Eu am și părul creț dar problema este că se unge foarte repede, nu știu dacă e din cauza șamponului sau este altceva

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai par gras, este nevoie sa folosesti sampoane pentru par gras
recomand mai ales sampoanele din farmacie dedicate parului gras, nu pe cele din comert!

| dullcat a răspuns:

Daca te referi la cat de des devine uleios intre spalari, poate ar trebui sa mai oferi niste detalii, deoarece,, foarte repede'' e subiectiv.Pentru mine inseamna la 2 zile, pentru altii inseamna cateva ore sau jumate de zi.

| PpyuiCornelyaa explică (pentru dullcat):

După trei zile deja incepe sa fie foarte uleios și trebuie, iar sa mă spăl pe cap

| dullcat a răspuns (pentru PpyuiCornelyaa):

Pai 3-4 zile este pragul pentru majoritatea oamenilor.Eu nu cred ca ai par gras (care trebuie spalat o data pe zi sau la doua zile), ci ca nu folosesti produsele potrivite. Daca ai magazinul dm in oras, arunca un ochi pe acolo la sampoanele solide (arata ca un sapun solid) de la Alverde.Eu i-am cumparat partenerului meu si parul lui arata ok mai multe zile intre spalari, plus ca samponul in sine se termina abia in 4-5 luni.Pretul e vreo 17-18 lei si merita incercat.

| PpyuiCornelyaa explică (pentru dullcat):

Mulțumesc multtt❤️

| dullcat a răspuns (pentru PpyuiCornelyaa):

Cu placere.Bafta!

| Hyperion7 a răspuns:

Stai chill, mai toată lumea se confruntă cu sindromul parului gras.Ai incercat șamponul de la Vichy? Vichy dercos.