| rlk1234_3713 a întrebat:

Am o mare problema mama mea vrea sa ma mute la alta scoala si chiar nu vreau imim place aici mi-am facut prieteni si e o scaola foarta buna(cervantes)cum sa o conving sa nu ma mute? adica ea vrea asta doar pentru ca am luat 6 la teza de la mate dar se pare ca nu-i pasa ca in rest am note destul de bune, ajutor ce sa fac? Multumesc

5 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Vorbeste cu ea si asigur-o ca te vei straduii mai mult pe viitor si ca daca te-ar tranfera la o alta scoala ti-ar fi si mai greu, mai ales pana te integrezi.pa

| ruxi a răspuns:

Poti sa ii spui ca daca te duci in alta scoala nu rezolvi situatia notelor s-ar putea sa fie mai rau ca nu ti place acolo

| alexxv a răspuns:

Spune`i ei toate lucrurile astea ca ai prieteni multi aici si ca`ti place... si doar pentru ca ai luat o nota mica in teza nu trebuie sa te mute la alta scoala...Eu in locul tau m-as impotrivi.sincer.acum treaba ta ce faci.

Multa bafta >big grin

| rlk1234_3713 explică:

Raspunsuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sa fii calma cand discuti cu ea, sa vada ca esti constienta de faptul ca nu ai avut un rezultat prea bun la matematica dar ca poti mai mult! Faptul ca te muta la alta scoala nu-i da certitudinea ca vei lua 10 la mate, nota care o vei lua depinde doar de tine si de munca depusa.Incearca sa ii zici toate motivele pentru care tu nu ai vrea sa te muti, nu doar motivul cu prietenii si sa-i promiti ca te vei stradui mai mult la matematica. Sper sa reusestihappy.