| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema.Mi-a pocnit gingia(maxilar-stanga)iar maseaua de minte a inceput sa-si arate fata.(nu va zic ce m-a durut pana a pocnit gingia)...Totul bine si frumos,pana acum, de cateva zile de cand simt o presiune pe osul maxilarului(stanga-unde se afla si maseaua-). Presiunea radiaza spre durere si inceteaza doar cu Nurofen.(1 h maxim).Astazi,m-am trezit tot cu presiune pe osul maxilarului(stanga) si nu mare mi-a fost mirarea sa vad ca presiunea s-a extins, afectand si sinusurile(cand ma aplec cu capul in jos simt presiunea in toata fruntea). Este normal sa se intample asa? Presiunile(durerile) astea arata ca maseaua de minte creste?; caci gingia a pocnit deja.

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mai bine te duci la medic ca nu cumva sa se agraveze. Bafta!

| csilla11 a răspuns:

Salut! la mine chiar si scum sant in crestere si sunt c-am mare dejar happy, si pe mine m-a durut la inceput ba chiar mi s-a umflat un pic fata, si tot asa simteam o presiune, dupa cum stiu eu e dureroasa la toata lumea dar nu la un fel... apropo de presiune eu nu prea am loc unde sa mai iasa si mai mult de aceea simt presiunea asta confirmat de dr dentist. Eu iti recomand sa mergi la un dentist si asa vei fii mai linistit. happy