| sweetchocolate a întrebat:

Am o mare problema. Sunt singura acasa [parintii sunt in Italia]. Frate am incuiat usa de la intrare, si se tot aude cum cineva incearca sa deschida usa [eu sunt la etaj]. Cainele e liber prin curte, dar tot mi-e frica si tremur de frica.
Ziua de obicei vine matusa la mine, dar noaptea, nu. Se tot aude cum cineva incearca sa o deschidastraight face Mi-am inchis si usa de la camera, dar tot mi-e frica. Faza e ca dupa 12 imi expira si optiunea de pe tel, si eu jos la telu fix nu cobor in niciun caz.
Am sunato pe matusa si a zis sa termin ca i e somn si n-are chef de glume.
Ce sa fac doamne daca chiar e cineva? Si sparge usa? Va rog nu glumesc

8 răspunsuri:
| ExpertInLove a răspuns:

Trebuie sa te duci jos si sa eie telefonul celalt poate trebuie sa suni daca e cineva la usa si daca e si intra in casa(Doamne fereste ascundete si suna la politie cat poti de repede.(nu uita sa vorbesti incet).

| ExpertInLove a răspuns:

Poti sa-mi spui ce se intampla? Esti ok?

Răspuns utilizator avertizat
| ExpertInLove a răspuns (pentru sweetchocolate):

Mai bine coboara pe scari si uita-te pe geam daca e cineva dar fara sa te vezi de afara. Si daca e totusi cineva ar trebuie sa ramai sa vezi cine e. Poate e un vecin, eu stiu... daca nu trebuie sa te furisezi cumva sa iei telefonul acela.

| Hirako a răspuns (pentru ExpertInLove):

Nu o mai speria pe biata fata.

Daca zgomotul nu e clar si strident probabil ca e altceva si tie ti se pare din cauza ca esti si speriata.Du-te jos sa vezi ca nu e nimeni, sau daca e cineva probabil vrea doar sa te sperie. Daca era un hot ar fi spart geamul/usa in maxim 2 minute si intra, deci nu are cum sa fie asa ceva.

| ExpertInLove a răspuns (pentru Hirako):

Da asa e...numai ca si mie mi se intamla des. Nu e nimeni de obicei ori fac prieteni mei glume proaste ori sunt vecini. Dar eu stau la apartament intr-un oras mic.

| MarcŞiAtât a răspuns:

Am vazut filme de groaza care incep asa laughing

| Abduco a răspuns:

Eu zic ca ai nevoie de suportul cuiva. Prieten/Familie. Insista la matusa ta si spune-i ca esti foarte speriata. Bea un ceai de tei sa te linistesti ca totul va fi bine! Daca se intampla ceva vine politia si rezolva. Mai insista la matusa ta, poate vine si te ajuta.