| Little Kid a întrebat:

Am o mica(mare) problema, de`ale fetelor oh go on.sa va povestesc:eu am fost intr-o gasca(daca o pot numi asa) de copii. vreau sa uit de ei. pur si simplu.nu ii mai suport.sunt niste ciutani...acum stau cu o fata din clasa care este populara si care m`a adus in alta gasca ff populara(eu ii cunosteam pe toti dar nu stateam cu ei. dupa cum se vede, admir >popularitatea:" ). acolo m`am sarutat pentru prima oara cu un baiat. fata aceea a fost prietena mea cea mai buna. dar acum nu stiu ce s`a intamplat dar s`a mai distantiat.mai sunt inca 3 fete cu care ma inteleg super.as vrea sa fim mai bune prietene dar mi`e sa nu le stresez.cum sa fac sa ma apropii mai mult de ele fara sa par disperata.mereu eu trebuie sa le intreb daca ies afara, eu trebuie sa le bag in seama.(sunt si cazuri in care ele ma baga in seama). eu ma inteleg super cu ele dar nu vreau sa ma considere disperata sau.

Sau cum as putea sa fiu mai amuzanta, mai de treaba?!

stiu ca o sa vi se para stupida intrebarea dar vreau raspunsuri puppy dog eyes

14 răspunsuri:
| dada_2571 a răspuns:

Eu zic s'o lasi mai moale cu popularitatea de genul asta pentru ca nu merita si nu'si are rostul. Imi pare rau sa te anunt, dar persoanele cu care iesi tu acum se numesc cocalari si pitipoance.
O zi buna iti doresc! happy

| Alina a răspuns:

Nu trebuie sa fii altfel ca cineva sa te placa cu adevarat.Comporta-te normal pentru ca doar asa vei realiza daca merita sa ramai in aceasta gasca nu numai pentru popularitatea pe care ti-o ofera, ci si pentru relatiile frumoase de prietenie.

| andreutza94 a răspuns:

Daca tu te simti vbine in preajma lor, atunci toate cele bune. Hmm. trebuie sa fii "TU" si fetele o sa aprecieze asta la tine. Si in legatura cu " mai de treaba" consider ca daca te-ai intregrat in grupul lor, atunci chiar esti de treaba :* si fetelor le place de tine. Parerea mea! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Little Kid explică:

Nu m`am facut prea bine inteleasa.
ele sunt niste fete normale, care cunosk si fac oarecum parte din acea gasca.
le cunosteam dar doar din vedere.acum stau cu ele. ele se cunosk de muult, sunt cele mai bune prietene.

cat despre pitipoance si cocalari... daca asta vreti sa intelegeti...
poate nici eu nu m`am exprimat corect dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In grupul lor ai devenit o eventuala rivala. te-ai sarutat cu seful gastii. adica cocalarul principal.vei intra si in patul lui ca sa le iei fata celorlalte. dupa aia urmeaza locotenentul lui, si dupa aia restul gastii populare.succes. deja, atunci esti piti.si din Andra, fata frumoasa si cuminte care sta la ...scara.ap.blocul.ai ajuns o, aia din gasca lu. popularu.

| Razvan a răspuns:

Facand glume insa atentie. Daca nu te vezi in stare sa te autoironizezi sau sa faci glume de bun-simt nu incerca pentru ca este posibil sa zici gluma si sa nu rada nimeni si atunci te-ai simti ca naibaraised eyebrows
Mai bine incearca sa-i inviti in diferite locuri deschis recent in oras sau sa faceti lucruri ineditehappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fii in centrul atentiei, e posibil ca ceilalti sa se plictiseasca si sa te indeparteze. Fii cat mai naturala cu putinta si lasa timpul sa decida care este locul tau.

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Invata niste glume intretine si u atmosfera happy
Spunele lucruri pe care nu le spui tuturor aratale ca ai incredere in ele, spune-le ca cu ele te distrezi cel mai bine etc.
Cel mai bine ar fi sa fi tu insuti si daca nu te accepta inseamna ca nu te meritawinking si poti sa gasesti atatea prietene nu numai pe ele, ori cum asta inseamna sa fi popular sa ai multe /multi priteni/ prietene happy
Succes ori cum kiss

| litll3kid a răspuns:

Ei bine esti intr-o situatie ca si a mea:-J
dar asta e daca tanjesti sa fi populara trebuie sa fi prea fitoasa, increzuta si de nasul lor cum se zice... daca vrei sa fi alaturi de cei care te merita acolo trebuie sa fi tu insasti, dar tu alegi daca vrei sa fi tu sau o alta fata, bineinteles stiu ca iti place popularitatea la fel ca mie dar las-o mai moale, crede-ma eu m-am invatat minte cu chesti de astea, si acum "stau in banca mea", si ies in evidenta prin nebuniile pe care le fac si nu am nevoie de alte fete sa ma faca populara, ma fac si singura. Fa si tu la felhappy...fi tu insutibig grin

| deia a răspuns:

Mie mi s-a intamplat acelasi lucru cand m`am mutat in alt oras si imi doream sa ma inteleg bine cu colegele si alte fete.
Fi tu, daca te vor accepta asa cum esti vor fi prietenele tale dar daca va trebui sa adopti alta atitudine sau alt caracter doar pentru a pica mai bine in ochii lor te sfatuiesc sa renunti si sa cauti alte prietene.
Daca vrei sa fi populara nu trebuie sa fi neaparat prietena cu fete populare, prin propriul tau caracter poti deveni popularahappy.

| Little Kid explică:

De ce sunteti toti asA?

cand spun popularitate...pentru voi inseamna neaparat fite, piti.cocalari?!

este o gasca ft cunoscuta dar sunt super de treaba...nu neaparat ce spuneti voi chatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii esti prea ne populara de aceea nu te accepta aceste fete, eu cred ca nu se potriveste o fata ne populara cu o gasca populara, nu vreau sa te jignesc, dar mai bine este sa fii alaturi de prietenele tale adevarate, si eu am fost in aceeasi chestie, dar am stiut sa ma descurc, alegand cum trebuie, iar Dada este prea desteapta