| DanceIsInYourHeart a întrebat:

Am o mica-mare problema.Eu si iubitul meu suntem intr-o relatie de 6 zile si mi.a propus sa ne sarutam in ziua in care ne vom intalni.
Aici e problema:nu stiu ce sa fac...el este primul meu iubit si vreau ca primul meu sarut sa fie perfect:pe de o parte as vrea sa-l sarut pentru ca il iubesc...pe de alta parte nu as vrea sa-l sarut pentru ca am auzit ca se transmit boli si pentru ca o parte din mine nu vrea sa investeasca sentimente.
Sper sa ma puteti ajuta!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Tot o să te săruţi cândva.
Spune-i că nu ştii şi cred că te va lua încet şi te va învăţa.
Sărutul e ceva normal şi e o dovadă de afecţiune şi iubire.
E prima noastră formă de dăruire, oferă emoţii, iar de multe ori oamenii pot fi stângaci.
Cu cât exersezi mai mult, cu atât te pricepi mai bine. Totul are un început şi nimeni nu se naşte învăţat.
Nu ştiu ce-ţi mai pot spune.

6 răspunsuri:
| borntotwerk a răspuns:

Sa va sarutati e ok, e doar un sarut..nu cred ca investesti nu stiu ce sentimente intr-un sarut rolling on the floor si cum il iubesti dupa 6 zile? fato, ma faci sa rad laughing)

| SkyPilot a răspuns:

Lamureste-te mai intai cu partea din tine care nu vrea sa innvesteasca sentimente. Fie ca ea diaspare, fie ca o inghite pe cealalta. Il saruti dupa ce te-ai lamurit ce vrei. Si... 6 zile e cam repede. Mai trec 6 si iti propune sa faceti sex. Si dupa ce o faci nu mai auzi de el, in schimb te stie toata scoala. Graba strica treaba!

| ywar a răspuns:

Sunteti intr-o relatie de 6 zile? Sunt eu dement sau nu mai inteleg relatia? Ce anume te face sa crezi ca esti intr-o relatie de "6 zile". Daca te intalnesti cu cineva de 6 zile asta nu inseamna ca ai o relatie... inseamna ca incerci sa cunosti pe cineva si sa intelegi cum functioneaza.
Se transmit boli prin sarut? Care? Eu cred ca asta e un pretext perfect pentru "o parte din mine nu vrea sa investeasca sentimente". Mi-e scarba!

| DanceIsInYourHeart explică (pentru ywar):

Ne cunoastem de aproape 6 luni.

| Eastwood a răspuns:

Daca crezi ca e baiatul potrivit pentru primul sarut fa-o, daca el are SIDA de exemplu se transmite prin sarut frantuzesc! Nu te gandi la asa ceva, am dat un exemplu, fa ce-ti ghideaza inima!

| frostxtq a răspuns:

Nu poti sa spui ca l iubesti, sunteti intr-o relatie de 6 zile.
Faza ca se transmit boli, fii serioasa! Daca ar fi atat de grav sa te saruti nu ar mai face-o nimeni. Nu o sa iei nicio boala, nici B.T.S. urile nu se iau asa usor, dapoi boli de la un sarut.
Cum poti sa spui ca il iubesti dar ca nu vrei sa investesti sentimente? La ce mai esti cu el?