| 12daianaa a întrebat:

Am o mica problema....acum un an am fost cu un baiat cam 8 luni dar acum nu mai simt nimic pentru el insa el insista ca ma iubeste si ca ar face orice pentru mne...as vrea sa fim proeteni dar nu se poate caci mai mereu ne certam...dar m-am obisnuit cu prezenta lui si sa vb una intruna cu el....si el oricum mas comporta cu el nul intereseaza... zice ca ma iubeste prea mult...ce sa fac?happy

Răspuns Câştigător
| DariaAlina a răspuns:

Câți ani ai, în primul rând? Eu de exemplu am 20 de ani. Am avut o problemă de genul acesta acum 2 luni. Sunt sigură că te face să te simți flatată de fiecare dată când ți-o spune( că te iubește), sau poate la rândul tău nu ești conștientă de faptul că mai simți ceva profund pentru el. De ce nu ai face tot posibilul să-l ajuți să treacă peste sentimentele pe care le are vizavi de tine? O prietenie, așa cum îți dorești tu, în circumstanțele alea, este imposibilă. Lasă-l să se îndrăgostească din nou, de o altă fată! Nu-l mai ține legat de tine. Nu are sens. Pune-te în locul lui!

2 răspunsuri:
| Mysteriouss a răspuns:

Pai trebuie sa il respecti pentru daca e sincer, crede-ma ca este greu sa gasesti pe cineva asa ca el. Spune-i adevarul. Sinceritatea e totul in orice, chiar daca doare, si spuneai ca iti place sa vorbesti cu el dar sa nu ii spui ca te-ai obisnuit cu el, o sa-l jignesti asa incearca finutz pup

| alexademon a răspuns:

Eu iti spun parerea mea fal sa treaca peste si deschidei ochi ca tu vrei decat sa fi prietena cu el si nimic mai mult:]