| Denysa-Myhaela a întrebat:

Am o nelamurire imi da cineva beepuri "se vede nr-ul" dar nu-l cunosc si cand sun inapoi sa vad cine este mi se spune"numarul format nu este alocat" este vreo smecherie de poate sa faca asa sa se zica asa? Mentionez ca formez numarul corectsad

12 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu probabil ca acel cineva are in agenda telefonul tau pe alt nume si formeaza din greseala. Da bip poate pur si simplu pentru ca nu mai are credit. Nu trebuie sa te stresezi din cauza asta pentru ca oricum nu esti taxat de operatorul de telefonie sub nicio forma

Shin
| Shin a răspuns:

Dap, e simplu. Are un programel pe telefon cu care-ti forwardeaza toate apelurile tale la un numar inexistent (care nici macar nu are numarul de cifre 10 cifre). Tu cand suni, esti forwardat, si cand ajungi la numarul inexistent, primesti mesaj de la operator ca numarul nu este alocat (evident), dar tu nici macar nu-ti dai seama de acest lucru. winking
Numai bine, Shin tongue

Shin
| Shin a răspuns:

Dap, e simplu. Are un programel pe telefon cu care-ti forwardeaza toate apelurile tale la un numar inexistent (care nici macar nu are numarul de cifre 10 cifre). Tu cand suni, esti forwardat, si cand ajungi la numarul inexistent, primesti mesaj de la operator ca numarul nu este alocat (evident), dar tu nici macar nu-ti dai seama de acest lucru.winking
Numai bine, Shin tongue

Shin
| Shin a răspuns:

@urbanghost, optiunea de care vorbesti tu, iti forwardeaza TOATE apelurile pe care le primesti. Era vorba de a forwarda un numar specific, fapt pentru care ai nevoie un program.
Shin/

Shin
| Shin a răspuns:

@Oliana, se joaca cu nervii tai.
Shin.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu stiu in ceretea esti dar fi fffffffffatenta daca vei primi apeluri cu cifrele 39...390...320,,,si plus in fata vezi ca daca ai abonament s-ar putea sa primesti factura de pina la 200 de euro asa ca nu raspunde la apel nu da apel inapoi ci pur si simplu stergel ff repede iar daca primestoi mes nul redirectiona este o mare inselatorie. circula si pe net mes de atentionare cu privire la aceste practici nu e o gluma. Spune si tu prietenilor daca doresti si ai incredere. Sunt multi care vor bani ok pa

prfml
| prfml a răspuns:

Probabil a redictionat apelurile catre un numar nealocat, asa faceam eu cand ma chema la munca suplimentar big grin

| urbanghost a răspuns:

@Shin, nu este neaparat un program, majoritatea telefoanelor au optiunea astahappy

| dispe a răspuns:

Nu mai suna inapoi ca ii incarci cartela

| johncena a răspuns:

Poti sa iti schimbi nr de telefon.

| danutza_8181 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa ceva eu cred ca cineva se joaca...nu le mai raspunde la beep si o sa inceteze sa-ti mai dea ...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care este scopul? Castiga persoana ceva, te pagubeste pe tine care esti sunat? Intreb pentru ca mi s-a intamplat si mie.