| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisicuta de 10 zile!
La inceput nu manca, dar acum sa obisnuit! Dar alta este problema...
Este foarte agitata: sare peste tot, zgarie, mushca dar este mica si nu doare!
Cred ca are aproape 2 luni!
*Am gasit-o afara si daca o lasam murea de foame sau o omorau cainii*
Ma gandesc sa o abandonez fiindca ma scoala noaptea, m-a zgariat pe fata si face prin casa...
Dar o iubesc asa de mult si e asa de draguta incat nu pot so lascrying!
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

Si pe mine ma musca motanul meu.Cand te mai musca, ia-o de ceafa (partea aia de dupa cap) si pune-i capul la pamant.Asa o sa intelega ca n-are voie.
P.S. O sa dureze, ai rabdare vreo 2 saptamani.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Dăi in i-a (dar n-o lovi tare) şi ceart-o până se linişteşte (aşa am făcut şi eu ca să ştie că nu e bine ceea ce face)

| iullyana_7489 a răspuns:

Asa sunt toate animalele cand sunt mici... trebuie sa ai rabdare, sa o certi asa o sa se faca mai cuminte am avut si eu o catalusha si cand era mica facea numai prostii prin casa dar cu timpul s-a cumintzit si acum este foarte cuminte... o iubesc mult