| Static a întrebat:

Am o porbelma majora, una obisnuita, sfatuiti-ma si pe mine, va rog big grin. La sc ma descurc bine, invat bine, am note intre 10-9, (nu chiar :p) ma rog, ideea e ca unii dintre colegi mei spun lucruri care pe mine ma jignesc, ei cred ca nu, insa ma jignesc. Vreau sa spun nu ca ma injura sa de astea, sa va dau un ex: Prietena mea cea mai buna mi-a spus odata ca sunt cam inervanta, si ca o enervez, asta doar pentru ca ma jucam si eu cu ea si glumeam, nu exageram deloc. Am observat ca unele colege ale mele sunt mai in centrul atentiei, iar prietena mea nu isi permite sa vb asa cu celelalte chiar daca este buna prietena cu ele, eu care sunt prietena ei cea mai buna ma trateaza cum trebuia sa le trateze pe ele. Nu-s invidoasa, doar nemultumita sad. As vrea sa ma respecte mai mult, cum le respecta pe celelalte, nu ca i-ar fi firca de ele sau ceva, insa nu vb cu ele cum vb cu mine, nu vb urat cu mine in nici un caz. Daca de ex vrea sa ii fac ceva un referat ii fac, sau ceva, ca e prietena mea, normal, insa am dat peste ceva care iar m-a nemultumit. Cand ne luam dulciuri de la magazin, ne servim una pe alta, insa si ea ma serveste pe mine si eu pe ea, si intr-o zi erram pe drum cu fetele, si prietena mea s-a auto servit din punga mea :p, dar nu am zis nimic, insa s-a invatat si lua foarte mult stiti? laughing, in fine, si i-am spus Doamne, nu mai lua ca si mie mi-e foame straight face, si a facut o fata ca si cum:" Mmmm, a naibii"! si a zis ca ho bine gata fata! stit batea apropouri... si am observat ca si celelalte fete care erau cu noi aveau dulciuri si mancau insa de la ele nu baga mana direct in punga, cerea frumos si nu lua atat de mult cum lua de la mine >-(. Ma rog, poate s-a obisnuit dar nu-s asa de proasta, cum ar trebui sa actionez, cum sa ii spun odata ca sa ma inteleaga, in toate privintele (asta cu dulciurle a fost doar unul din ex :p laughing.

5 răspunsuri:
| EllyFMS a răspuns:

Este adevarat ce spune bubuXD

Dar te`ai gandit vreodata ca poate prietena ta nu iti este asa prietea?

Si ca poate doar te foloseste?

| thepynk a răspuns:

Pai uite ce e...acum iti dau un exemplu de la mine eu sunt in Italia

si am aici doar o pr ana si na mai am una silvia dar cu celelalte parca silvia aia se intelege mai bine si eu cu ana ma inteleg si na vb cu ea mergem una la alta si na multe kesty de astea

pai eu cred ca ar trebui sa votbesti cu prietena ta sau sa incepi sa fii mai ''activa''

adica in acest cuv. vreau sa zic sa incep sai vorbesti si cu celelalte si cu prietena ta mult mai mult si sa fii si u ca ea nu zic sa te schimbi zic sa incerci sa vb si cu baietii

crede-ma ca merge va fi o chestie ca u vb si cu baietii si cu fetele

daca nu vb cu tine incepe sa fii ''rea'' cu ele rea adica sa nu fii disperata si sa crezi ca ele sunt tari, tu esti mai buna!winking

daca asta nu e felul tau incearca sa atragi atentsia

si cu prietena ta incearca sa vb cat mai mult cu ea faci proecte si sa vb cat mai multe si chestii de aste laughing

sper ca te'am ajutat si daca nu merge ce am spus... nu baga in seamaoh go on

| thepynk a răspuns:

Sau poti sa zici ca si al3-lea rasp...crede'ma are dreptate!

aia se va face de ras crezand ca e tare si tu vei fi eroina!happywinking

| bubuXD a răspuns:

Pai... te-ai gandit vreodata sa le spui in fata asta?! sa le explici?

| magdakitty a răspuns:

Draga.asculta: si eu am avut asa o prietena si ea ma facea de ras sau le aduna pe toate in potriva mea. dar am actionat am spus ca nu ar trebui sa ne conduca vietile si cum intr-adevar aveam dreptate ea nu a zis nimic si a plecat. celelalte prietene au spus ca sunt o eroina care a invatat-o minte.de atunci nu se mai poarta asa de urat dar va trebui sa mai lucrez.iti sugerez sa faci si tu asa cu prietena ta de fata cu toate fetele so umilesti ca sa nu aiba ce zice si adunale pe toate in potriva ei.asa ea va trebui sa se multumeasca cu un plecat sau o fata fitoasa.nu se va mai purta asa de rau cu tine crede-ma. dar fi totusi mai insidtenata ca la mine a fuctionat