| KimY a întrebat:

Am o prietena care are cosuri pe fata, cum ar putea sa le inlature cat de cat?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt solutii cosmetice la farmacie.Sa caute.

| Klara a răspuns:

Cu Photoscape happy

| kaya a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mearga la un dermatolog asta e cea mai buna solutie.In cazul in care are un cos pe nas unul pe frunte poate merge la farmacie pentru a cere o crema pentru acnee, dar cel mai bine e sa consulte un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce varsta are... Daca este adolescenta e ceva normal, asta daca nu se transforma in acnee, in cazul asta trebuie consultat medicul dermatolog, sa nu ia nimic fara recomandarea mediciului deoarece substantele chimice ii pot afecta tenul.
Cum spune dermatologii, in jurul varstei 17-18 ani apar cosuri, iar cel mai bun tratament este sexul, e sanatos. Sunt doar hormonii care fierb in ea. Trebuie sa-i potoleasca.