| kitty_8919 a întrebat:

Am o prietena care are o problema mare chir as vrea sa o aju dar nu stiu cum. Ea a fos plecata in italia la prietenul ei unde a fost batuta si injunghiata de cineva necunoscu pe strada.Acum a venit de vreo 3 luni in romania. Daca este putin nervoasa sau suparata nu poate nimeni sa o intrebe ce are ca tot timpul reactioneaza foarte violent. Ce as putea sa fac sa o ajut ca nu vreau ca intr-o buna zi sa nu se imi poate controla este atat de violenta.va rog dati-mi sfaturi ca nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| delia_6706 a răspuns:

Nu e foarte grav. Daca e prietena ta poti discuta cu ea despre aceasta "problema".happy Trebuie sa te inteleaga incearca sa proopui o excursie impreuna amandouahappy. La munte sau chiar la mare. Daca va veti distra va uita de probleme!
Gandeste-te tu cand "dai o petrecere te gandesti ca nu ai ce sa mananci maine?!"

happyEu iti urez bafta!happy

2 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Du-te cu e la un endocrinolog la POLICLINCA CRESTINA MUNPOSAN 94 la dr MUNTEANU CODRUT la un consultatie intra pe site-ul www.munposan.ro, multa bafta.

| christabell a răspuns:

Cu blandete si foarte mult tact convinge-o sa mearga la psiholog.
are nevoie de terapie neaparat! A suferit o mare trauma si nu poate trece singura prin asta.Sanatate si numai bine!