| Kakashihatake690 a întrebat:

Am o prietena care are un iubit care se chinuie sa își găsească un loc de munca pentru ca are nevoie de bani ca orice om. Acum familia fetei este cât de cât instarita și crede ca băiatul acela nu este bun pentru ea pentru ca nu are un loc stabil de munca și nu are bani ca să o întrețină pe fata desi ea nu vrea asta. Mama fetei ii cere sa se despartă de el din cauza asta. Ce ar trebui sa facă în situația asta având în vedere ca îl iubește mult pe baiata și el pe ea?

PS: relația lor are 7 luni

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu îl mai iubească, să revină cu picioarele pe pământ, că iubirea trece când ți-e foame.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu mai suntem in basme si povesti, cand fata era intretinuta de print.In ziua de azi ambii au o slujba, deci daca unul e somer, situatia nu ar trebui sa fie atat de tragica, mai ales ca e o pozitie temporara si toti am fost someri la un moment dat.