| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena care are un prieten(nu iubit) care a auzit-o vorbind cu mine, si vrea idul meu. dar prietena asta nu vrea sa ii dea idul meu, ca e geloasa pentru ca ii place putin de baiatul ala.
si el tot insistasa ii dea idul meu dar ea nu vrea.
eu vreau sa ii dea idul meu. dar nu sstiu cum sa fac sa afle idul meu baiatul ala, daca ea nu vrea sa il dea
deci in concluzie, cum sa fac ca baiatul acela sa afle id meu, dar nu de la prietena mea, care este singurul numitor comun dintre eu si baiatul ala laughing
scuze daca e cam intortochiata intrebarea... da e greu de explicat

4 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

O prima solutie ar fi sa il bagi tu id-ul, si sa il rogi pe prietenul tau sa nu zica ca l-ai bagat tu.iar a doua ar trebui sa vorbesti deschis cu prietena ta si sa-i spui ca chiar ai vrea sa vorbesti cu batul ala, cine stie poate nici nu-ti va placea de el.ce prieten e ala care nu te-ar ajuta.
Sper ca te-am ajutat:*
baftahappy

| Eallscriellca a răspuns:

Bună! Poți să afli tu id-ul lui este mai sigur ca prietena ta să nu știe. Altă variantă ar fi ...nu știu să scrii pe un bilețel și să îl dai în secret. Nu am alte idei sper că te-am ajutat puțin, să îmi spui dacă ai reușit! big grin Ceau! Ceau!

| cornel13 a răspuns:

3 posibilitatzi: 1.vezi daca mai e cineva care il cunoaste pe acel baiat ca sa-i spuna el/ea id tau baiatului 2. dai cu ceva in cap laughingprietenei tala sa uite ca il place 3.afla id-ul baiatului

| touran a răspuns:

Daca stii cum il chaema cautal pe retelele de socializare facebook hi5 thinking